Linola, krem, 50 g
25.09 zł

Linola, krem, 50 g

Linola, krem, 50 g
Ostatnia cena produktu
25.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Linola krem ma postać kremu  do stosowania na skórę. Lek zawiera substancję czynną - nienasycone kwasy tłuszczowe, które po zastosowaniu na skórę działają przeciwzapalnie.

Skład

100 g kremu zawiera:
substancje czynne: 0,5 g nienasyconych kwasów tłuszczowych (C18:2),
substancje pomocnicze: wosk biały, aldehyd 2(4-tert-butylobenzylo) propionowy, decylooleiniany (ciekły wosk), etylu parahydroksybenzoesan sodowy, monostearynian glicerolu 40-55, oktadecylo-hydroksypolioksyetylen-3, metylu parahydroksybenzoesan, kwas stearynowy 50, trometamol, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek przeznaczony do stosowania bezpośrednio na skórę. Można go stosować w miarę potrzeby kilka razy na dobę, choć zwykle stosuje się dwa razy na dobę.

Stosować aż do uzyskania poprawy stanu skóry.

Działanie

Przeciwzapalne na skórę.

Wskazania

Leczenie objawowe łagodnych postaci ostrego wyprysku kontaktowego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość (uczulenie) na nienasycone kwasy tłuszczowe lub na którykolwiek ze składników leku Linola krem.

Działania niepożądane

Rzadko występują reakcje nadwrażliwości, w tym alergiczny wyprysk kontaktowy. Możliwe jest także wystąpienie alergicznych reakcji opóźnionych lub podrażnienia naskórka (np. pieczenie, zaczerwienienie).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciaża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Linola (maść, krem) - Fatty acids, unsaturated - zastosowanie i działanie

Skład:

nienasycone kwasy tłuszczowe

Postać:

krem maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwzapalne regenerujące

Wskazania:

Maść: samoistne pęknięcia lub uszkodzenia skóry, związane z wykonywaniem pracy (otarcia, zadrapania, oparzenia), wspomagająco w przewlekłym wyprysku kontaktowym, zaburzeniach rogowacenia (m.in. rybia łuska), atopowym zapaleniu skóry i leczeniu innych alergicznych chorób skóry po odstawieniu miejscowo stosowanych kortykosteroidów. Krem: choroby skóry przebiegające z łojotokiem lub samoistnym pękaniem skóry, mechaniczne, chemiczne i termiczne uszkodzenia skóry,  wspomagająco w stanach zapalnych skóry po odstawieniu miejscowo stosowanych kortykosteroidów.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, maść lub krem nanosi się kilka razy dziennie na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry. Maści nie należy stosować na skórę łojotokową.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie kontaktowe zapalenie skóry.