Dagomed Alvia Zaparcia, syrop, 150 ml
16.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Dagomed Alvia Zaparcia, syrop, 150 ml

Dagomed Alvia Zaparcia, syrop, 150 ml
16.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Alvia Zaparcia jest lekiem homeopatycznym w postaci syropu o smaku śliwkowym.
 

Skład

Substancje czynne: Bryonia D4, Bryonia D12, Graphites D6, Lycopodium clavatum D3, Lycopodium clavatum D6, Sepia officinalis D6, Strychnos nux vomica D3, Strychnos nux vomica D6, Silybum marianum D3, Taraxacum officinale D3 aa 0,5 g.

Substancje pomocnicze: sorbitol 70%, kwas cytrynowy, trisodu cytrynian, aromat śliwkowy, barwnik antocyjan, woda oczyszczona.

Dawkowanie

  • Dorośli 1 miarka (10 ml) 3 do 5 razy na dobę.
  • Dzieci od 6 roku życia: dawka jednorazowa- 1/2 miarki (5 ml) 3 do 5 razy na dobę.

Lek należy przyjmować 15 minut przed lub po posiłku.

Wskazania

Lek Alvia Zaparcia stosuje się w łagodnych zaparciach związanych ze zmianą diety lub miejsca pobytu.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera sorbitol. W przypadku nietolerancji niektórych cukrów pacjent przed zażyciem powinien skonsultować się z lekarzem.

Lek może być stosowany u chorych na cukrzycę po konsultacji z lekarzem.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Ze względu na brak wystarczających danych, nie zaleca się stosowania u dzieci do 6 lat. Stosowanie u dzieci w wieku 6-12 lat tylko pod kontrolą lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Dagomed Alvia Zaparcia - zastosowanie i działanie

Skład:

Strychnos nux vomica D3 Sepia officinalis D6 Lycopodium clavatum D6 Lycopodium clavatum D3 Graphites D6 Bryonia D12 Bryonia D4 Strychnos nux vomica D6 Silybum marianum D3 Taraxacum officinale D3

Postać:

syrop

Kategoria:

Homeopatyczne

Specjalności:

Homeopatia

Działanie :

przeczyszczające reguluje pracę jelit

Wskazania:

Łagodne zaparcia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1 miarka (10ml) 3-5 razy na dobę. Dzieci od 6 roku życia : 1/2 miarki (5ml) 3-5 razy na dobę. Lek należy przyjmować 15 minut przed lub po posiłku.   Nie zaleca się stosowania u dzieci do 6 roku życia. Stosowanie u dzieci od 6 do 12 roku życia tylko pod kontrolą lekarza.   Lek może być stosowany u chorych na cukrzycę po konsultacji z lekarzem.   Uwaga! Jeżeli zaparciu towarzyszy wzdęcie, ból brzucha, trudności z oddawaniem gazów lub inne niepokojące dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem. Jeżeli zaparcie występuje dłużej niż 4-5 dni bez innych niepokojących objawów, należy zasięgnąć porady lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, należy skonsultować się lekarzem.   Brak danych odnośnie wpływu preparatu na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, nietolerancję niektórych cukrów.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY