Synocrom Forte, 2%; 2 ml, iniekcja dostawowa, 1 ampułko-strzykawka
Synocrom Forte, 2%; 2 ml, iniekcja dostawowa, 1 ampułko-strzykawka
130.49 zł

Synocrom Forte, 2%; 2 ml, iniekcja dostawowa, 1 ampułko-strzykawka

Synocrom Forte, 2%; 2 ml, iniekcja dostawowa, 1 ampułko-strzykawka
130.49 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Iniekcja dostawowa - 1 ampułko-strzykawka.

Skład

Hialuronian sodu, kwas cytrunowy, wodorofosforan dwusodowy, chlorek sodu, woda do iniekcji.

Stężenie:
20mg/ml (2%)  kwas hialuronowy

pH:  6,8-7,6

Działanie

Wysokie stężenie kwasu hialuronowego oraz wytwarzanie trójwymiarowej sieci, zapewnia 10 razy większą lepkosprężystość preparatu co powoduje szybsze złagodzenie bólu. Synocrom Forte jest preparatem, który powstał dzięki najnowocześniejszej technologii, kwas hialuronowy jest poddany łagodnej stabilizacji - metodzie opatentowanej przez firmę Crompaharma. Dzięki 120 mg kwasu hialuronowego na kuracje Synocrom Forte dłużej pozostaje w stawach i konieczne sa jedynie 3 iniekcje. Synocrom Forte dzięki pochodzeniu z biofermentacji oraz wewnętrznej i zewnętrznej sterylizacja parowej  w autoklawie posiada doskonały profil bezpieczeństwa. Każda ampułko-strzykawka posiada luer lock, który zapewnie wygodę lekarzowi i gwarantuje pewną i bezpieczną iniekcję.

Producent

CROMA-PHARMA
Ryżowa 31
Warszawa
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Synocrom Forte - zastosowanie i działanie

Skład:

hialuronian sodu

Postać:

roztwór do wstrzykiwań dostawowych

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie:

poprawia właściwości smarujące płynu maziowego

Wskazania:

Bóle oraz ograniczona zdolność poruszania się na skutek zwyrodnieniowych bądź pourazowych zmian w torebce stawowej.

Dawkowanie:

Dostawowo. Preparat ma postać sterylnych, gotowych do użycia strzykawek  jednorazowego użytku. Pozostają one jałowe do momentu otwarcia (złamania) opakowania. Nie należy stosować preparatu, gdy opakowanie zostało uszkodzone (ma otwarty lub zsunięty wewnątrz sterylnego opakowania kapturek ochronny). Preparat powinien być podawany wyłącznie przez lekarza, ze ścisłym przestrzeganiem techniki jałowego podawania.   W zależności od stopnia zaawansowania choroby preparat należy podawać śródstawowo od 3 do 5 razy w tygodniowych odstępach. Stosownie do wielkości stawu należy wstrzyknąć do 2 ml roztworu. Gdy jest to konieczne, leczenie preparatem można wielokrotnie powtarzać. Preparat można podawać do więcej niż jednego stawu jednocześnie.    Podobnie jak przy innych inwazyjnych zabiegach na stawach zaleca się, aby w ciągu 48 godzin po wykonaniu wstrzyknięcia unikać forsownego czy długotrwałego, obciążającego wysiłku, jak np. jogging lub gra w tenisa.   Stosowanie preparatu u dzieci poniżej 18 roku życia nie zostało przebadane.

Możliwe skutki uboczne:

Po podaniu preparatu mogą wystąpić miejscowe działania niepożądane takie jak: ból, uczucie gorąca, zaczerwienienie i obrzęk. W przypadku powstania wylewu z towarzyszącym silnym bólem należy bezwględnie usunąć płyn ze stawu. Aby zapobiec tym objawom, zaleca się nałożenie na odpowiedni staw woreczka z lodem na 5-10 minut.

Poinformuj lekarza:

Gdy wystąpiła nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.