Rimantin, 50 mg, tabletki, 20 szt
Rimantin, 50 mg, tabletki, 20 szt
0.00 zł

Rimantin, 50 mg, tabletki, 20 szt

Rimantin, 50 mg, tabletki, 20 szt
0.00 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Rimantin - Rimantadini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek rymantadyny

Postać:

tabletki

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Choroby zakaźne i pasożytnicze Medycyna rodzinna

Działanie:

przeciwwirusowe

Wskazania:

Produkt leczniczy Rimantin jest przeznaczony dla dzieci i osób dorosłych do wczesnego leczenia grypy typu A, a także dla osób dorosłych do zapobiegania chorobom powodowanym przez wirusy typu A podczas epidemii grypy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować po posiłku, popijając dużą ilością wody. Leczenie należy rozpocząć najszybciej po wystąpieniu objawów grypy, najlepiej w okresie 24 do 48 godzin od chwili pojawienia się pierwszych objawów grypy i kontynuować do 5 dni lub przez 24 do 48 godzin po ustąpieniu objawów grypy. Zaleca się unikanie spożywania alkoholu, ponieważ mogą wystąpić nieprzewidziane objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego.Nie należy stosować u dzieci poniżej 1 roku życia. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: bezsenność, nerwowość, zawroty i bóle głowy, zmęczenie, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha suchość w ustach), osłabienie. Niezbyt często: pobudzenie, depresja, euforia, nadpobudliwość ruchowa, zaburzenia koncentracji, szumy uszne, duszność, biegunka, niestrawność, wysypka. Rzadko: omamy , w tym omamy węchowe, dezorientacja, zaburzenia chodu, drżenie, drgawki, zaburzenia smaku, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie, zaburzenia naczyń mózgowych, skurcz oskrzeli, mlekotok, omdlenia. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, zaburzenia koncentracji i zawroty głowy stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chlorowodorek rymantadyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby, nerek lub serca, nadczynność tarczycy. U osób z wcześniej występującymi napadami padaczki lub stosujących leki przeciwpadaczkowe równoczesne stosowanie produktu powoduje ryzyko napadów padaczki.Gdy przyjmujesz inne leki przeciwwirusowe, leki przeciwpadaczkowe, paracetamol, kwas acetylosalicylowy. Uwaga! Paracetamol i kwas acetylosalicylowy zmniejszają skuteczność leku Rimantin.Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych przyjmowanych bez recepty.Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT