×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Fluormex, 0,02%, płyn do płukania ust, 300 ml
Fluormex, 0,02%, płyn do płukania ust, 300 ml
10.49 zł

Fluormex, 0,02%, płyn do płukania ust, 300 ml

Fluormex, 0,02%, płyn do płukania ust, 300 ml
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł
Paczkomat InPost
6.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
6.99 zł
Wysyłka zagraniczna
29.99 zł

Fluormex - Aminofluoridum - zastosowanie i działanie

Skład:

aminofluorek

Postać:

żel płyn

Kategoria:

Specjalności:

Stomatologia ogólna

Działanie:

remineralizujące

Wskazania do stosowania:

Profilaktyka próchnicy, niedorozwój twardych tkanek zębów, nadwrażliwość szyjek zębowych, odwapnienie szkliwa. Preparat stosuje się również na wrażliwe powierzchnie zębów w następstwie stosowania klamr, szyn, protez, aparatów ortodontycznych, a także po korekcie zgryzu urazowego. Preparat jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 5 roku życia. Nie stosować w rejonach, w których zawartość fluoru w wodzie pitnej przekracza 0,7 mg/l.

Dawkowanie:

Szczotkować zęby za pomocą płynu lub żelu (ewentualnie wcierać za pomocą wacika). Przed rozpoczęciem fluorkowania szkliwa zębów należy usunąć kamień nazębny. Czas trwania kuracji ustala stomatolog. 

Opis

Fluormex płukanka - Płyn do codziennego płukania jamy ustnej

 

Skład według INCI

Zawiera 0,02 % (200 ppm) czynnego fluoru. Składniki: aqua purificata, gliceryn, 3-(N-Hexadecyl-N-2-hydroxyethylammonio)-propylbis(2-hydroxyethyl) ammonium dihydrofluoride i octadecenyl-ammonium fluoride, aromat miętowy, aromat anyżowy, E 104, E 124. Opakowanie zawiera 300 ml płynu.

Właściwości

Aminofluorki zawarte w płynie charakteryzują się wybitnym powinowactwem do szkliwa zębów, co gwarantuje długie (do 6 godz.) i skuteczne działanie preparatu. Preparat hamuje demineralizację szkliwa, obniża nadwrażliwość zębów na bodźce mechaniczne i termiczne.

Przeznaczenie

Płyn FLUORMEX stosuje się w zapobieganiu próchnicy zębów, przy nadwrażliwości szyjek zębowych, w odwapnieniach szkliwa, na wrażliwe powierzchnie zębów startych klamrami, szynami, protezami częściowymi oraz aparatami ortodontycznymi, po korekcie zgryzu urazowego itp.

Stosowanie

Płukać jamę ustną 2 razy dziennie 10 ml płynu (łyżka stołowa) najlepiej rano i wieczorem po oczyszczeniu zębów, przez 1 min. Następnie płyn należy wypluć, nie płukać ust wodą przynajmniej przez 1/2 godz.
Może być stosowany niezależnie od innych metod profilaktyki fluorkowej bez konsultacji stomatologa.

Producent

CHEMA-ELEKTROMET
Przemysłowa 9
Rzeszów
Cechy produktu