Imazol, 10 mg/g, pasta na skórę, 30 g, tuba
17.99 zł

Imazol, 10 mg/g, pasta na skórę, 30 g, tuba

Imazol, 10 mg/g, pasta na skórę, 30 g, tuba
Ostatnia cena produktu
17.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Pasta do stosowania na skórę przeznaczona do leczenia zakażeń grzybiczych.

Skład

1 g pasty zawiera 10 mg klotrymazolu.
Substancje pomocnicze: alkohol fenyloetylowy, butylohydroksyanizol, dwutlenek tytanu, ciekła parafina, oktylododekanol, alkohol cetostearylowy, monostearynian glicerolu 40-55, polisorbat 20, disodu edetynian, woda oczyszczona.
 

Dawkowanie

Wsmarować niewielką ilość leku Imazol w partie skóry dotknięte grzybicą dwa razy dziennie - rano lub rano i wieczorem.
Rozprowadzić maść nieco poza brzegi obszarów skóry objętych grzybicą.
Na obszar skóry o wielkości równej powerzchni dłoni wystarczy nałożyć około 0,5 cm maści.

Wskazania

Imazol jest lekiem przeznaczonym do leczenia zakażeń grzybiczych (grzybicy) podatnych na leczenie klotrymazolem.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Działania niepożądane

Niezbyt często: zaczerwienienie, pieczenie i wrażenie parzenia.
W przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub jeden z innych składników leku Imazol, mogą wystąpić reakcje uczuleniowe.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Imazol - Clotrimazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

klotrimazol

Postać:

pasta

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Grzybica skóry wrażliwe na leczenie klotrimazolem, np. pieluszkowe zapalenie skóry spowodowane przez drożdżaki.

Dawkowanie:

Miejscowo. Smarować niewielką ilością leku Imazol partie skóry dotknięte grzybicą 1 lub 2 razy dziennie (rano, lub rano i wieczorem). Nałożyć cienką  warstwę pasty i wetrzeć w skórę. Z chwilą ustąpienia ostrych objawów po upływie 7 dni, należy kontynuować leczenie przez następne 3 tygodnie, aby zapobiec nawrotowi zakażenia.   W przypadku pieluszkowego zapalenia skóry złagodzenie objawów powinno nastąpić w ciągu 3 dni. Leczenie należy kontynuować przez 7 dni.   Uwaga! Jeśli objawy nasilą się lub nie nastąpi poprawa stanu po 3 dniach stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje skórne, takie jak zaczerwienie skóry, pieczenie.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na klotrimazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy stosujesz inne leki o działaniu przeciwgrzybiczym.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie wszystkich preparatów, nawet tych dostępnych bez recepty powinno być skonsultowane z lekarzem.