Produkt w kategoriach

Dermopanten 5%, maść, 30 g

Dermopanten 5%, maść, 30 g

6.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Maść DERMOPANTEN ochrania skórę i przyśpiesza gojenie się ran.

Skład

1 g maści zawiera: substancja czynna: dexpanthenol 50 mg; substancje pomocnicze: wazelina biała, wosk pszczeli biały, parafina ciekła, Polisorbat 80, woda oczyszczona, kompozycja zapachowa Nagietki Y66.

Dawkowanie

  • W leczeniu powierzchownych ran należy nakładać lek raz lub kilka razy na dobę, w zależności od stanu miejscowego.
  • W pielęgnacji brodawek sutkowych kobiet karmiących piersią należy nakładać na brodawki kompres z maści, przy czym należy umyć brodawki przed każdym karmieniem piersią.
  • W pielęgnacji niemowląt należy nakładać lek przy przy każdej zmianie pieluchy, po wcześniejszym przemyciu wodą miejsc narażonych na odparzenia.

Działanie

Maść DERMOPANTEN działa łagodząco i przeciwzapalnie, chroni skórę przed nadmiernym działaniem wilgoci, zwiększa elastyczność i nawilżenie skóry.

Wskazania

  • Leczenie powierzchownych ran, takich jak otarcia, skaleczenia, pęknięcia skóry, oparzenia, podrażnienia skóry (np. po nadmiernym nasłonecznieniu, radioterapii, naświetlaniu lampą kwarcową), niewielkie zapalenia skóry, owrzodzenia.
  • w pielęgnacji brodawek sutkowych w czasie karmienia piersią - zapobieganie i leczenie otarć oraz podrażnień brodawek sutkowych,
  • w pielęgnacji niemowląt - zapobieganie i leczenie odparzeń oraz zapaleń.

 Wskazany szczególnie w leczeniu skóry suchej.

Przeciwwskazania

Nie należy stosowac leku:

  • w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku
  • na duże, głębokie i wyraźnie zakażone rany

Działania niepożądane

Bardzo rzadko mogą wystąpić łagodne miejscowe odczyny uczuleniowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża: Lek może być stosowany w okresie ciąży tylko po zaleceniu przez lekarza.

Karmienie piersią: W przypadku stosowania leku i kobiet karmiących piersią, należy umyć brodawki przed każdym karmieniem piersią.

Unikać kontaktu leku z oczami.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 825 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Dermopanten - Dexpanthenolum - zastosowanie i działanie

Skład:

dekspantenol

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia Pediatria

Działanie :

wspomaga proces gojenia nawilżające pielęgnuje skórę

Wskazania:

Niewielkie rany (skaleczenia, otarcia, oparzenia, pęknięcia skóry), zapalenie skóry i błony śluzowej nosa, owrzodzenia (także podudzi), nadmierna suchość skóry. Pielęgnacja brodawek piersiowych w okresie laktacji. Leczenie uszkodzeń błony śluzowej szyjki macicy. Pielęgnacja niemowląt - zapobieganie oraz leczenie podrażnień i zapalenia skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Leczenie ran: maść nakłada się jeden lub kilka razy dziennie na ranę. Pielęgnacja brodawek piersiowych: po każdym karmieniu nakłada się na brodawki kompres z maści. Uszkodzenie błony śluzowej szyjki macicy: aplikacja dopochwowa jeden lub kilka razy dziennie. Pielęgnacja niemowląt: maść nanosi się na umytą i osuszoną skórę okolicy pośladków przy każdej zmianie pieluszek.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko miejscowe reakcje nadwrażliwości o łagodnym przebiegu lub biegunka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.  


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} }