Na receptę

Cipramil, 20 mg, tabletki powlekane, 28 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

88,99 zł
Cena za szt.: 3,18 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
88,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 17 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Producent

LUNDBECK
Krzywickiego 34
Warszawa

Opis

Cipramil to antydepresant - lek przeciwdepresyjny zawierający citalopram. Cipramil należy do leków z grupy SSRI, które działają na przekaźnictwo serotoniny w mózgu. Lek ten stosuje się w leczeniu depresji i zaburzeń lękowych.

Skład

Substancją czynną leku Cipramil jest cytalopram.

1 tabletka zawiera 20 mg citalopramu (w postaci bromowodorku cytalopramu).

Substancje pomocnicze: skrobię kukurydzianą, laktozę jednowodną, celulozę mikrokrystaliczną, kopowidon, glicerol 85%, kroskarmelozę sodową, magnezu stearynian; otoczka: hypromeloza, makrogol 400, barwnik - dwutlenek tytanu (E171).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki Cipramil stosuje się doustnie bez rozgryzania (ze względu na gorzki smak); schemat dawkowania zależy jest od jednostki chorobowej, stosowanych leków, niewydolności wątroby.

Lek ten może być stosowany z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Działanie

Lek Cipramil posiada działanie przeciwdepresyjne - wpływa na przekaźnictwo serotoninowe w mózgu. Efektem tego jest wzrost poziomu serotoniny w mózgu.

Wskazania

Cipramil jest wskazany w depresji, w zapobieganiu zaburzeń depresyjnych nawracających, zaburzeniach lękowych z agorafobią lub bez niej.

Przeciwwskazania

Leku tego nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem na citalopram, którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Inne ograniczenia to nieprawidłowy rytm serca, epizod nieprawidłowego rytmu serca. Lek Cipramil nie powinien być stosowany z innymi lekami mogącymi wpływać na rytm serca oraz z inhibitorami MAO.

Działania niepożądane

Stosowanie tego leku może wiązać się z wystąpieniem skutków ubocznych, nie wystąpią one jednak u każdego pacjenta stosującego ten lek.

W tabeli zebrano niektóre działania niepożądane leku Cipramil, niewymienione skutki uboczne znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania tego leku.

Bardzo często bóle głowy, senność, problemy ze snem, suchość błony śluzowej jamy ustnej, nudności
Często spadek apetytu, pobudzenie, lęk, nerwowość, nietypowe sny, drżenia, zmęczenie, zaparcia, wymioty, ziewanie
Niezbyt często wzrost apetytu, depersonalizacja, mania, omdlenia, przyspieszona praca serca, zwolniona praca serca, wysypka, obrzęki, wzrost masy ciała
Rzadko drgawki, zaburzenia smaku, mimowolne ruchy, gorączka
Częstość nieznana myśli i zachowania samobójcze, ciężkie reakcje alergiczne, zgrzytanie zębami, niepokój, bolesny wzwód prącia, nieprawidłowy rytm serca

Stosowanie tego leku może wiązać się z wystąpieniem gorączki, pobudzenia, zaburzeń świadomości, gwałtownych skurczy mięśni - objawy te mogą świadczyć o zespole serotoninowym. Inne objawy o których należy powiadomić lekarza to obrzęk skóry, obrzęk warg/języka, trudność w oddychaniu/połykaniu lub krwawienie z przewodu pokarmowego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem tego leku należy poinformować lekarza jeśli występują zaburzenia wątroby i/lub nerek, epizody manii, lęk paniczny, cukrzyca, padaczka, zmniejszone stężenie sodu, zwiększona tendencja do krwawień, problemy z sercem (lub występowały), nieprawidłowości w częstości pracy serca.

U pacjentów cierpiących na chorobę afektywną dwubiegunową podczas stosowania tego leku może wystąpić epizod manii, któremu towarzyszy nadmierna aktywność fizyczna, szybko zmieniające się pomysły, nieuzasadnione poczucie szczęścia.

Podczas stosowania tego leku mogą wystąpić myśli samobójcze - mogą one ulec nasileniu - należy wziąć pod uwagę, że leki przeciwdepresyjne mają opóźniony początek działania i występuje po 2óch tygodniach lub później.

Inne ostrzeżenia związane ze stosowaniem tego leku zostały wymienione i opisane w ulotce tego leku.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Cipramil może wchodzić w interakcje z lekami jak: nieselektywnymi inhibitorami MAO, odwracalnymi inhibitorami MAO-A, linezolid, lit (węglan litu), nieodwracalnymi inhibitorami MAO-B, metoprolol, sumatryptan i leki podobne, omeprazol, TLPD, ASA, dziurawcem zwyczajnym, neuroleptykami, leki wpływające na rytm serca (np. leki p/arytmiczne).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Zwykle nie stosuje się tego leku u osób poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Cipramil może powodować objawy jak zawroty głowy czy senność, które utrudniają wykonywanie powyższych czynności. W przypadku ich wystąpienia nie należy ich wykonywać.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij