×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Gastrosil, kapsułki, 40 mg, 50 szt
Gastrosil, kapsułki, 40 mg, 50 szt
21.49 zł

Gastrosil, kapsułki, 40 mg, 50 szt

Gastrosil, kapsułki, 40 mg, 50 szt
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Gastrosil - Simeticonum - zastosowanie i działanie

Skład:

symetykon

Postać:

krople doustne kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie:

przeciwwzdęciowe

Wskazania do stosowania:

Leczenie objawowe w stanach nadmiernego gromadzenia się gazów w żołądku lub jelitach (wzdęcia, kolki) związanych z uczuciem bolesnego napięcia, ucisku i pełności w obrębie jamy brzusznej w następstwie: połykania powietrza, zaburzeń odżywiania, po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej. Przygotowanie pacjenta do badań diagnostycznych przewodu pokarmowego.  

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 kapsułki 4 razy dziennie po posiłkach oraz przed snem. Nie przekraczać dawki dobowej (12 kapsułek). Krople - dorośli i dzieci powyżej 3 roku życia: 40 mg (0,6 ml) 4 razy dziennie po posiłkach i przed snem. Nie przekraczać dawki dobowej 480 mg (7,2 ml). Dzieci od 2 miesiąca życia do 3 roku życia: 20 mg (0,3 ml) 4 razy dziennie po posiłkach i przed snem. W razie konieczności dawkę można zwiększyć do 40 mg (0,6 ml) 4 razy dziennie, nie przekraczać dawki dobowej 240 mg (3,6 ml). W trakcie leczenia nie pić napojów gazowanych. Nie stosować u dzieci do ukończenia 1 miesiąca życia.  

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu. Stosowanie leku w okresie karmienia piersią tylko za zgodą lekarza.

Opis

Gastrosil jest to lek przeciw wzdęciom.

Skład

Substancją czynną leku jest symetykon  (w postaci Symetykonu GS będącego mieszaniną symetykonu z maltodekstryną w stosunku wagowym odpowiednio 30:70 i krzemionki koloidalnej bezwodnej).
Inne składniki leku: celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 25.
Sklad osłonki kapsulki: żelatyna, tytanu dwutlenek, azorubina, żółcień chinolinowa, błękit patentowy V.

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku Gastrosil to:
Doustnie, zwykle 80 mg (2 kapsułki) 4 razy na dobę po posiłkach i przed snem. Nie należy stosować dawki większej niż 480 mg (12 kapsułek na dobę).

Działanie

Mechanizm działania preparatu polega na zmniejszeniu napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu w żołądku i jelitach, co powoduje ich łączenie się i ułatwia usuwanie gazu z przewodu pokarmowego w wyniku odbijania lub oddawania wiatrów. Lek zmniejsza pienienie się treści pokarmowej, ułatwiając wydzielanie powstających w niej gazów. Zmniejsza wzdęcia, napięcie wypełnionego gazami żołądka i jelit, zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów, pęcherzyków powierza i piany w przewodzie pokarmowym, co ułatwia wykonanie badań diagnostycznych.

Wskazania

Gastrosil stosowany jest: w leczeniu objawowym w stanach nadmiernego gromadzenia się gazów w żołądku lub jelitach (wzdęcia, kolki), związanych z uczuciem bolesnego napięcia, ucisku i pełności w obrębie jamy brzusznej, pojawiających się w wyniku: połykania powietrza, zaburzeń odżywiania, po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej oraz w przygotowaniu pacjentów do badania diagnostycznego przewodu pokarmowego (badanie radiologiczne: żołądka, jelit, pęcherzyka żółciowego, badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej, wziernikowanie żołądka i dwunastnicy).

Przeciwwskazania

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na symetykon lub którykolwiek z pozostałych składników leku
  • nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat
  • w przypadku niedrożności jelit

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono, by lek Gastrosil powodował działania niepożądane. U niektórych osób mogą one jednak wystąpić. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek obiawjy niepożądane, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Producent

ICN POLFA RZESZOW
Przemysłowa 2
Rzeszów
Cechy produktu