Gastrosil, kapsułki, 40 mg, 50 szt
23.86 zł

Gastrosil, kapsułki, 40 mg, 50 szt

Gastrosil, kapsułki, 40 mg, 50 szt
Ostatnia cena produktu
23.86 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Gastrosil jest to lek przeciw wzdęciom.

Skład

Substancją czynną leku jest symetykon  (w postaci Symetykonu GS będącego mieszaniną symetykonu z maltodekstryną w stosunku wagowym odpowiednio 30:70 i krzemionki koloidalnej bezwodnej).
Inne składniki leku: celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 25.
Sklad osłonki kapsulki: żelatyna, tytanu dwutlenek, azorubina, żółcień chinolinowa, błękit patentowy V.

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku Gastrosil to:
Doustnie, zwykle 80 mg (2 kapsułki) 4 razy na dobę po posiłkach i przed snem. Nie należy stosować dawki większej niż 480 mg (12 kapsułek na dobę).

Działanie

Mechanizm działania preparatu polega na zmniejszeniu napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu w żołądku i jelitach, co powoduje ich łączenie się i ułatwia usuwanie gazu z przewodu pokarmowego w wyniku odbijania lub oddawania wiatrów. Lek zmniejsza pienienie się treści pokarmowej, ułatwiając wydzielanie powstających w niej gazów. Zmniejsza wzdęcia, napięcie wypełnionego gazami żołądka i jelit, zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów, pęcherzyków powierza i piany w przewodzie pokarmowym, co ułatwia wykonanie badań diagnostycznych.

Wskazania

Gastrosil stosowany jest: w leczeniu objawowym w stanach nadmiernego gromadzenia się gazów w żołądku lub jelitach (wzdęcia, kolki), związanych z uczuciem bolesnego napięcia, ucisku i pełności w obrębie jamy brzusznej, pojawiających się w wyniku: połykania powietrza, zaburzeń odżywiania, po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej oraz w przygotowaniu pacjentów do badania diagnostycznego przewodu pokarmowego (badanie radiologiczne: żołądka, jelit, pęcherzyka żółciowego, badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej, wziernikowanie żołądka i dwunastnicy).

Przeciwwskazania

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na symetykon lub którykolwiek z pozostałych składników leku
  • nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat
  • w przypadku niedrożności jelit

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono, by lek Gastrosil powodował działania niepożądane. U niektórych osób mogą one jednak wystąpić. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek obiawjy niepożądane, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Gastrosil - Simeticonum - zastosowanie i działanie

Skład:

symetykon

Postać:

krople doustne kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

przeciwwzdęciowe

Wskazania:

Leczenie objawowe w stanach nadmiernego gromadzenia się gazów w żołądku lub jelitach (wzdęcia, kolki) związanych z uczuciem bolesnego napięcia, ucisku i pełności w obrębie jamy brzusznej w następstwie: połykania powietrza, zaburzeń odżywiania, po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej. Przygotowanie pacjenta do badań diagnostycznych przewodu pokarmowego.  

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 kapsułki 4 razy dziennie po posiłkach oraz przed snem. Nie przekraczać dawki dobowej (12 kapsułek). Krople - dorośli i dzieci powyżej 3 roku życia: 40 mg (0,6 ml) 4 razy dziennie po posiłkach i przed snem. Nie przekraczać dawki dobowej 480 mg (7,2 ml). Dzieci od 2 miesiąca życia do 3 roku życia: 20 mg (0,3 ml) 4 razy dziennie po posiłkach i przed snem. W razie konieczności dawkę można zwiększyć do 40 mg (0,6 ml) 4 razy dziennie, nie przekraczać dawki dobowej 240 mg (3,6 ml). W trakcie leczenia nie pić napojów gazowanych. Nie stosować u dzieci do ukończenia 1 miesiąca życia.  

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu. Stosowanie leku w okresie karmienia piersią tylko za zgodą lekarza.