Skinman Soft, płyn, 500 ml
27.99 zł

Skinman Soft, płyn, 500 ml

Skinman Soft, płyn, 500 ml
Ostatnia cena produktu
27.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Płyn do higienicznego odkażania rąk.

Skład

100g roztworu zawiera: substancja czynna: alkohol izopropylowy-60,0g, chlorek benzalkoniowy- 0,15g, kwas undecylowy- 0,1g. Substancje pomocnicze: glicerol 85%, alkohol mirystynowy, środek zapachowy, błękit patentowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Roztwór gotowy do stosowania. Produkt należy stosować w stanie nierozcieńczonym.
Higieniczne odkażanie rąk: 3ml produktu wcierać w dłonie przez 30s.
Chirurgiczne odkażanie rąk: 5ml produktu wcierać w dłonie prze 1˝minuty, czynność powtórzyć dwukrotnie. Dłonie podczas dezynfekowania muszą być ciągle wilgotne.
Działanie prątkobójcze: 3ml produktu wcierać w dłonie przez ˝ minuty czynność powtórzyć dwukrotnie.
Przy skażeniu wirusem opryszczki: Preparat wcierać w ręce przez 1minutę, produkt musi dostatecznie pokrywać całe dłonie.
Inaktywacja wirusów HBV i HIV: W ciągu 5 minut wcierać w dłonie nie mniej niż 2 x 5ml preparatu.

Działanie

Posiada działanie bakteriobójcze, prątkobójcze, grzybobójcze. oraz wirusobójcze.

Przeciwwskazania

Preparat nie może być stosowany w okolicy oczu. Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Preparat Skinman soft używany zgodnie z przeznaczeniem może być stosowany podczas ciąży. Okres karmienia piersią- brak danych klinicznych. Z tego względu nie należy stosować preparatu w okresie karmienia piersią. Produkt nie może być stosowany do dezynfekowania błon śluzowych, ani ran. Nie stosować w bezpośredniej bliskości oczu.

Działania niepożądane

Chlorek benzalkoniowy może wywoływać podrażnienia skóry. Możliwe są również reakcje uczuleniowe. Każde działanie niepożądane powinno zostać zgłoszone lekarzowi lub farmaceucie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. W razie przypadkowego kontaktu preparatu z oczami lub błonami śluzowymi, należy przemyć je dużą ilością wody. łatwopalny. Nie rozpylać w pobliżu płomienia. Przed włączeniem urządzeń elektrycznych odczekać do wyschnięcia preparatu; stosować ostrożnie na powierzchnie wrażliwe na działanie alkoholu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji