Septolete Plus, pastylki, 18 szt,
14.49 zł

Septolete Plus, pastylki, 18 szt,

Septolete Plus, pastylki, 18 szt,
Ostatnia cena produktu
14.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Pastylki Septolete Plus działają miejscowo przeciwbólowo i odkażająco. W ten sposób odkażają jamę ustną i gardło oraz miejscowo łagodzą bóle.


 

Skład

1 pastylka twarda zawiera jako substancje czynne: 5 mg benzokainy i 1 mg chlorku cetylopirydyniowego.

Inne składniki leku: olejek miętowy, lewomentol, maltitol ciekły, glicerol, olej rycynowy uwodorniony, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon, maltitol, Capol 600 Pharma, tytanu dwutlenek (E 171), błękit patentowy V (E 131).

Pacjenci z cukrzycą powinni wziąć pod uwagę, że każda pastylka zawiera około 1 g maltitolu. Z powodu powolnej hydrolizy i powolnego wchłaniania z przewodu pokarmowego maltitol wpływa na stężenie glukozy we krwi tylko w nieznacznym stopniu.

Dawkowanie

U dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat zaleca się do 8 pastylek na dobę.

Jedną pastylkę należy ssać co 2 do 3 godziny.

Działanie

Pastylki zawierają środek odkażający chlorek cetylopirydyniowy, który działa grzybobójczo i bakteriobójczo. Chlorek cetylopirydyniowy dobrze przenika do trudno dostępnych miejsc na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła i hamuje tam rozwój bakterii.

Benzokaina działa miejscowo przeciwbólowo i skutecznie łagodzi bóle przy połykaniu, które często towarzyszą zakażeniom i stanom zapalnym jamy ustnej i gardła.

Pastylki Septolete Plus zawierają alkohole wielowodorotlenowe maltitol. Nie zawierają cukru, który umożliwia rozwój bakterii. Dzięki temu pastylki Septolete Plus nie uszkadzają zębów, a działanie odkażające jest w środowisku bezcukrowym silniejsze.

Wskazania

Pastylki Septolete Plus stosuje się w celu odkażania i łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

W przypadku nadwrażliwości na benzokainę, chlorek cetylopirydyniowy lub którykolwiek ze składników leku.
Nie zaleca się stosowania pastylek Septolete Plus u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Septolete Plus Pastylki zawierają alkohole wielowodorotlenowe (mannitol, glicerol), które w dużych dawkach mogą wywołać biegunkę, szczególnie u dzieci.

W zalecanych dawkach działania niepożądane pastylek Septolete Plus są bardzo rzadkie. U nadwrażliwych pacjentów zażywanie leku w dawkach większych od zalecanych może wywołać zaburzenia żołądkowo-jelitowe spowodowane podrażnieniem błony śluzowej układu pokarmowego.

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić, u osób nadwrażliwych na którykolwiek ze składników leku, reakcje uczuleniowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C.
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Septolete Plus - Benzocainum, Cetylpyridini chloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorek cetylopirydyniowy benzokaina

Postać:

pastylki

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

miejscowo odkażające miejscowo znieczulające

Wskazania:

Pastylki Septolete Plus stosuje się w celu odkażania i łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie:

Pastylki należy ssać. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: do 8 pastylek na dobę, co 2 do 3 godzin. Nie należy zażywać leku bezpośrednio przed lub w czasie jedzenia. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Pacjenci z cukrzycą powinni wziąć pod uwagę, że każda pastylka zawiera około 1 g maltitolu. Z powodu powolnej hydrolizy i powolnego wchłaniania z przewodu pokarmowego maltitol wpływa na stężenie glukozy we krwi tylko w nieznacznym stopniu. W przypadku ciężkich zakażeń przebiegających z wysoką gorączką, bólami głowy i wymiotami pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U pacjentów nadwrażliwych na składniki preparatu mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz reakcje nadwrażliwości. Ze względu na zawartość alkoholi wielowodorotlenowych preparat w dużych dawkach może wywołać biegunkę (szczególnie u dzieci). Brak danych o ewentualnym wpływie pastylek Septolete Plus na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy się poradzić lekarza.