ACC, 200 mg, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, 20 saszetek
ACC, 200 mg, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, 20 saszetek
14.49 zł

ACC, 200 mg, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, 20 saszetek

ACC, 200 mg, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, 20 saszetek
Ostatnia cena produktu
14.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.

Skład

Substancją czynną leku jest acetylocystelna.
1 saszetka (3 g proszku) zawiera 200 mg acetylocysteiny.

Pozostałe składniki leku to: sacharoza, kwas askorbowy, sacharyna, aromat pomarańczowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zwykle stosuje się następujące dawkowanie:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat: Zawartość 1 saszetki ACC dwa lub trzy razy na dobę (co odpowiada 400 mg do 600 mg acetylocystelny na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych).

Dzieci w wieku od 6 do 14 lat: Zawartość 1 saszetki ACC dwa razy na dobę (co odpowiada 400 mg acetylocysteiny na dobę w 2 dawkach podzielonych).

Bez zalecenia lekarza nie należy stosować leku ACC dłużej niż 4 do 5 dni.

Sposób podawania: Lek należy przyjmować po posiłku. Zawartość saszetki należy rozpuścić w chłodnym płynie (woda, sok, herbata Itd.) i wypić zaraz po rozpuszczeniu.

Nie stosować  przed snem ze wzaledu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podane snu Ostatnią dawkę leku ACC należy przyjąć najpóźniej 4 godziny przed snem.

Należy unikać dłuższego kontaktu przygotowanego roztworu doustnego z metalami i gumq.

Działanie

Proszek do sporządzania roztworu doustnego ACC zawiera substancję czynną acetylocysteinę, która przede wszystkim zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwia odkrztuszanie.

Wskazania

Lek ACC stosuje się jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku ACC

  • jeśli pacjent ma uczulenie na acetylocysteinę lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • jeśli pacjent ma czynną chorobę wrzodowq żołądka lub dwunastnicy.
  • jeśli pacjent ma ostry stan astmatyczny (zaostrzenie astmy oskrzelowej lub przewlekłej obturacyjnej) choroby płuc).
  • jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję fruktozy

Działania niepożądane

Jak każdy lek. lek ten może powodować działania nlepożqdane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • Niezbyt czeste działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 100 osób): reakcje nadwrażliwości (reakcje alergiczne), ból głowy, szumy uszne, przyspieszone bicie serca (tachykardia), obniżone ciśnienie tętnicze krwi, nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, pokrzywka, wysypka, świąd, obrzęk naczynioruchowy, gorączka
  • Rzadkie działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 1000 osób): niestrawność, duszność, skurcz oskrzeli
  • Bardzo rzadkie działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 10 000 osóbi): reakcja anafilaktyczna lub przypominajqca reakcję anafilaktyczną aż do wstrzqsu anafllaktycznego, krwotok
  • Działania niepożądane występujące z nieznana czestośclo (czśstość nie może bvć określona na podstawie dostępnych danych); obrzęk twarzy

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera sacharozę, w skład której wchodzi fruktoza - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lakrzem.

Informacja dla chorych na cukrzyce;

1 saszetka (3 g proszku) zawiera 2,717 g sacharozy.

1 saszetka (3 g proszku) zawiera 0,23 WW (wymiennika węglowodanowego .

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek należy przyjmować po posiłku. Podczas leczenia należy wypijać odpowiednio dużq Ilość płynów (co najmniej 1,5 l dziennie).

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Producent

SANDOZ
Domaniewska 50c
Warszawa
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

ACC Max - Acetylcysteinum - zastosowanie i działanie

Skład:

acetylocysteina

Postać:

tabletki musujące granulat do przygotowania roztworu doustnego

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Choroby płuc

Działanie:

ułatwia odkrztuszanie rozrzedza zalegającą wydzielinę

Wskazania:

Kaszel mokry. Lek stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny dróg oddechowych i ułatwienia jej odkrztuszania u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia 1 tabletka (saszetka) 2-3 razy na dobę. Dzieci pomiędzy 6 a 14 rokiem życia 1 tabletka (saszetka) na dobę. Tabletkę należy rozpuścić w 1/2 szklanki wody i wypić natychmiast po rozpuszczeniu. Zawartość saszetki wsypać do chłodniej wody, dokładnie wymieszać i wypić. Uwaga! Podczas leczenia należy wypijać odpowiednio dużą ilość płynów (co najmniej 1.5 litra dziennie). Nie stosować przed snem ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu. Leku ACC Max nie należy stosować dłużej niż 4- 5 dni. Nie podawać dzieciom poniżej 6 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często po zastosowaniu leku może wystąpić zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, szumy uszne. Rzadko obserwuje się zaburzenia żołądkowo-jelitowe (zgaga, nudności, wymioty, biegunka), reakcje alergiczne, pokrzywka, skurcz oskrzeli, przyśpieszone bicie serca, spadek ciśnienia krwi. Natomiast niedokrwistość, krwotok po zastosowaniu leku występują bardzo rzadko. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na acetylocysteinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, zaostrzenie astmy oskrzelowej, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Gdy przyjmujesz nitroglicerynę i/lub inne azotany, półsyntetyczne penicyliny, tetracykliny, cefalosporyny i amnioglikozydy (acetylocysteina może osłabiać działanie tych leków, dlatego zaleca się zachowanie co najmniej 2 godzinnego odstępu podczas terapii skojarzonej tymi lekami), leki przeciwkaszlowe (leki te osłabiają odruch kaszlowy i mogą utrudniać odkruszanie rozrzedzonej przez acetylocysteinę wydzieliny). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowanie leku w ciąży i okresie karmienia pierisią bez konsultacji z lekarzem