Canpol Lovi, smoczek silikonowy, dynamiczny Night&Day, Girl, 18 m+, 2 szt.

akcesoria, smoczek uspokajający, 18 m+

29,19 zł
Cena za szt.: 14,60 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Opis

Canpol Lovi, smoczek silikonowy, dynamiczny Night&Day, Girl, 18 m+ przeznaczone dla dzieci od 18. miesiąca życia. Smoczek zapewnia swobodne oddychanie oraz połykanie śliny. Posiada dynamiczną gumkę, inspirowaną kształtem brodawki sutkowej. Stworzony z bezpiecznych surowców, nie zawiera bisfenolu A. 

Kod producenta: 22/916girl

Zawartość opakowania

Zestaw zawiera:

 • smoczek LOVI 2 szt.
 • kapsuła do higienicznego przechowywania smoczków

Przeznaczenie produktu

Dla dzieci od 18. miesiąca życia.

Charakterystyka produktu

Canpol Lovi, smoczek silikonowy, dynamiczny Night&Day, Girl, 18 m+ posiada dynamiczną gumkę stworzoną z niejednorodnej warstwy bezzapachowego silikonu, umożliwia rozciąganie i kurczenie w rytmie ssania dziecka. Profilowana tarcza smoczka z otworami zapewnia swobodny przepływ powietrza i możliwość swobodnego oddychania, a kółeczko pozwala na wygodne podawanie i chwytanie. Wyposażony w higieniczną kapsułę do przechowywania. Smoczek nie zaburza odruchu ssania i prawidłowego rozwoju aparatu mowy oraz zgryzu pod warunkiem przestrzegania rekomendacji neurologopedycznych i ortodontycznych. Produkt nie zawiera BPA. 

Stosowanie produktu

Utrzymuj smoczek w czystości. Przed pierwszym użyciem wygotuj go przez 5 minut w gorącej wodzie. Następnie po schłodzeniu wyciśnij pozostałą w smoczku wodę, zapewni to higienę. Dla zachowania higieny myj regularnie smoczek pod bieżącą, ciepłą wodą. Przynajmniej raz dziennie i za każdym razem, gdy smoczek wypadnie poza wózek lub łóżeczko wyparz go w gorącej wodzie. Produkt nie nadaje się do użytku w mikrofali i zmywarce. Można go dezynfekować i wyparzać. Do mycia nie używaj antybakteryjnych ani ściernych środków czyszczących. Ich zbyt wysokie stężenie może przyczynić się do uszkodzenia elementów plastikowych.
Nie pozostawiaj smoczka w bezpośrednim narażeniu na promienie słoneczne, w pobliżu źródeł ciepła lub w substancji dezynfekującej dłużej niż jest to zalecane, ponieważ może to spowodować osłabienie gumki.

Uwagi i środki ostrożności

 • Rekomenduje się wymianę smoczka co 1-2 miesiące.
 • Nie pozostawiaj smoczka w bezpośrednim narażeniu na promienie słoneczne, w pobliżu źródeł ciepła lub w substancji dezynfekującej dłużej niż jest to zalecane, ponieważ może to spowodować osłabienie gumki.
 • Nigdy nie bierz smoczka malca do swoich ust, możesz zarazić dziecko infekcją.
 • Nigdy nie zanurzaj smoczka w słodkich produktach gdyż w ten sposób narażasz dziecko na rozwój próchnicy oraz inne choroby jamy ustnej.
 • Przed każdym użyciem dokładnie sprawdź smoczek. Rozciągnij gumę we wszystkich kierunkach. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń wyrzuć produkt.
 • Smoczek z popękaną lub matową gumką wymień na nowy, nim dziecko odgryzie jej fragment i się zadławi.
 • Regularnie sprawdzaj czy gumka nie została nadgryziona, zwłaszcza jeżeli dziecko ma już ząbki i korzysta ze smoczka.
 • Jeżeli zdarzy się sytuacja, że dziecko umieści cały smoczek do uspokajania w jamie ustnej NIE NALEŻY WPADAĆ W PANIKĘ. Produkt jest tak zbudowany, że nie może zostać połknięty przez dziecko. Gdy tylko zauważysz, że maluch włożył cały smoczek do ust usuń go z jego buzi najdelikatniej jak to możliwe.
 • Zaleca się odstawienie smoczka u dzieci w wieku 3 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij