Refundowany

Poltram, 100 mg/ml, krople doustne, 10 ml

krople

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

9,83 zł
9,83 zł
0,00 zł
0,00 zł
1,50 zł
3,71 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
9,83 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 25 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

POLPHARMA SA
Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Producent

POLPHARMA S.A.
Pelplińska 19
Starogard Gdański

Opis

Poltram to lek zawierający substancję czynną tramadol, wykazującą działanie przeciwbólowe. Lek stosuje się w bólach o średnim i dużym natężeniu. Lek ma postać kropli doustnych - po 10 ml (z zakrętką z pierścieniem gwarancyjnym i z kroplomierzem).

Skład

Substancją czynna jest tramadol (Tramadoli hydrochloridum).

Każdy ml leku (co odpowiada 40 kroplom) zawiera 100 mg tramadolu chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: sorbinian potasu, glikol propylenowy, sacharoza, polisorbat 80, olejek miętowy, woda oczyszczona, etanol 96%.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek Tramal należy stosować doustnie, z niewielką ilością płynu lub cukru. Lek Tramal można stosować niezależnie od posiłków.

Działanie

Tramadol to lek przeciwbólowy, należący do grupy opioidów wpływających na ośrodkowy układ nerwowy (mózg i rdzeń kręgowy).

Wskazania

Lek Poltram jest wskazany do leczenia bólu o średnim i dużym nasileniu.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego; ostrego zatrucia (alkoholem, lekami przeciwbólowymi, nasennymi, przeciwbólowymi opioidowymi lub psychotropowymi); pacjentów leczonych w ciągu ostatnich 14 dni inhibitorami MAO; pacjentów z padaczką nieodpowiednio kontrolowaną lekami; zespołu odstawienia narkotyków.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane zgłaszane bardzo często (występują u więcej niż 1 na 10 pacjentów): nudności, zawroty głowy.

Działania niepożądane zgłaszane często (występują u mniej niż 1 na 10 pacjentów): bóle głowy, senność, wymioty, zaparcia, suchość błony śluzowej jamy ustnej, nadmierne pocenie się, zmęczenie.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza, jeśli pacjent: jest uzależniony od silnych środków przeciwbólowych działających na ośrodkowy układ nerwowy (opioidów); jest po urazie głowy lub jest w stanie wstrząsu (objawiającego się spadkiem ciśnienia krwi, bladością skóry, przyspieszonym oddechem, zimnymi potami, osłabieniem i omdleniem) lub jeśli u pacjenta występują zaburzenia świadomości niewiadomego pochodzenia; ma zaburzenia oddechowe lub zaburzenia czynności ośrodka oddechowego; ma podwyższone ciśnienie wewnątrzczaszkowe; ma zwiększoną wrażliwość na opioidy; ma padaczkę; ma skłonności do nadużywania leków; ma depresję; ma niewydolność wątroby i nerek; stosuje leku uspokajające, przeciwlękowe, neuroleptyki, leki zwiotczające mięśnie, przeciwdepresyjne i inne leki działające hamująco na ośrodkowy układ nerwowy; ma depresję oddechową.

Przyjmowanie leków zawierających tramadol w dużych dawkach, pojedynczo lub w połączeniu z innymi lekami działającymi hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, w tym z alkoholem, może spowodować zgon lekozależny.

W trakcie leczenia nie wolno pić alkoholu.

Lek Poltram może powodować zaburzenia oddychania podczas snu, takie jak bezdech senny (przerwy w oddychaniu podczas snu) i hipoksemię (niski poziom tlenu we krwi). W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem. 

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nie należy stosować leku Poltram jednocześnie z: karbamazepiną (lek stosowany w padaczce); buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną (przeciwbólowe leki opioidowe).

Szczególnie ważna jest informacja, jeśli pacjent stosuje: leki przeciwdepresyjne; leki uspokajające, nasenne, inne leki przeciwbólowe, takie jak morfina lub kodeina (działająca również przeciwkaszlowo), baklofen (rozluźniający mięśnie), leki obniżające ciśnienie, przeciwdepresyjne lub stosowane w alergii; leki powodujące drgawki; pochodne kumaryny np. warfaryna lub fenprokumon (stosowane do rozrzedzania krwi); ondansetron (lek stosowany w leczeniu nudności i wymiotów); ketokonazol lub erytromycyna (leki stosowane w zwalczaniu zakażeń).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Decyzję o stosowaniu i dawkowaniu leku u dzieci, podejmuje lekarz.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek Poltram może wydłużać czas reakcji, nawet po zastosowaniu w zalecanych dawkach, zwłaszcza jeśli jest stosowany jednocześnie z innymi lekami psychotropowymi. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w czasie stosowania leku.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl