Bebiko 1 NUTRIflor Expert, mleko początkowe dla niemowląt, od urodzenia, proszek, 600 g

proszek, mleko początkowe, od urodzenia, niemowlęta

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

SKŁADNIKI

laktoza z mleka, odtłuszczone mleko w proszku, wysokooleinowy olej słonecznikowy, odmineralizowana serwatka w proszku z mleka, olej kokosowy, olej rzepakowy, galaktooligosacharydy z mleka (4,4 %), olej słonecznikowy, koncentrat serwatki z mleka, białka mleka, wapń, olej rybi, fruktooligosacharydy (0,3 %), potas, sód, chlorek choliny, magnez, emulgator (lecytyny z soi), witamina C, inozytol, L-tryptofan, żelazo, L-karnityna, cynk, przeciwutleniacz (palmitynian askorbylu), kwas pantotenowy, niacyna, witamina E, miedź, tiamina, witamina A, ryboflawina, witamina B6, jod, kwas foliowy, mangan, selen, witamina K, biotyna, witamina D, witamina B12.

WAŻNE INFORMACJE

Bebiko 1 NUTRIflor Expert, tak jak inne mleka początkowe, powinno być stosowane po zasięgnięciu porady lekarza. Zaleca się aby zmiana karmienia niemowlęcia nie następowała gwałtownie. Przejście z karmienia mlekiem Bebiko 1 NUTRIflor Expert na Bebiko 2 NUTRIflor Expert należy przeprowadzać stopniowo, zmniejszając ilość proszku Bebiko 1 NUTRIflor Expert i zwiększając ilość proszku Bebiko 2 NUTRIflor Expert. Bebiko 1 NUTRIflor Expert może również służyć do przygotowywania kleików i bezmlecznych kaszek BoboVita na odpowiednim etapie rozszerzania diety niemowlęcia. Decyzja o rozpoczęciu rozszerzania diety powinna być skonsultowana z lekarzem.

Karmienie piersią jest najwłaściwszym sposobem żywienia niemowląt.

Opis

Bebiko 1 NUTRIflor Expert, mleko początkowe dla niemowląt, od urodzenia – odpowiednie dla niemowląt od urodzenia, które z różnych przyczyn nie są karmione piersią, jak również do uzupełnienia karmienia piersią, jeśli istnieje taka potrzeba. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Skład

laktoza z mleka, odtłuszczone mleko w proszku, odmineralizowana serwatka w proszku z mleka, wysokooleinowy olej słonecznikowy, olej kokosowy, olej rzepakowy, koncentrat serwatki z mleka, galaktooligosacharydy z mleka (4,6%), olej słonecznikowy, białka mleka, olej rybi, wapń, fruktooligosacharydy (0,3%), potas, olej z Mortierella alpina, sód, chlorek choliny, magnez, witamina C, inozytol, emulgator (lecytyny z soi), żelazo, cynk, L-karnityna, przeciwutleniacz (palmitynian askorbylu), kwas pantotenowy, niacyna, miedź, witamina E, witamina A, tiamina, ryboflawina, witamina B6, kwas foliowy, jod, mangan, selen, witamina K, biotyna, witamina D, witamina B12.

Zawarte alergeny: mleko, ryby, soja.

Wartość odżywcza

100 ml produktu gotowego do spożycia

Wartość energetyczna

276 kJ / 66 kcal

Tłuszcz, w tym:

3,4 g

Kwasy tłuszczowe nasycone

1,1 g

Kwasy tłuszczowe jednonienasycone

1,7 g

Kwasy tłuszczowe wielonienasycone

0,6 g

Kwas linolowy

453 mg

Kwas α-linolenowy (ALA)

54,3 mg

Kwas arachidonowy (ARA)

16,5 mg

Kwas dokozaheksaenowy (DHA)

16,5 mg

Kwas eikozapentaenowy (EPA)

3,6 mg

Węglowodany, w tym:

7,5 g

Cukry

7,4 g

Laktoza

7,3 mg

Błonnik, w tym:

0,3 g

Galaktooligosacharydy

0,24 g

Fruktooligosacharydy

0,04 g

Białko

1,3 g

L-karnityna

2,0 mg

Witaminy:

Witamina A

58 µg

Witamina D

1,45 µg

Witamina E

1,2 mg

Witamina K

4,2 µg

Witamina C

8,3 mg

Tiamina

0,07 mg

Ryboflawina

0,14 mg

Niacyna

0,43 mg

Witamina B6

0,05 mg

Kwas foliowy

10 µg

Witamina B12

0,15 µg

Biotyna

2,1 µg

Kwas pantotenowy

0,61 mg

Składniki mineralne:

Sód

21,4 mg

Potas

74 mg

Chlorek

52 mg

Wapń

53 mg

Fosfor

39 mg

Magnez 6,6 mg

Żelazo

0,53 mg

Cynk

0,48 mg

Miedź

0,05 mg

Mangan

0,003 mg

Fluorek

≤ 0,006 mg

Selen

2,5 µg

Jod

13 µg

Inne:

Cholina

22 mg

Inozytol

7,7 mg

Pozostałe Galaktooligosacharydy

0,2 g

Masa netto

600 g

Właściwości

Bebiko 1 NUTRIflor Expert, mleko początkowe dla niemowląt od urodzenia powstało z myślą o niemowlętach, które nie są karmione piersią, lub które wymagają dokarmiania. Zgodnie z przepisami prawa, tak jak inne mleka początkowe, posiada kompletną pod względem odżywczym formułę, nie zawiera konserwantów i barwników oraz wzmacniaczy smaku. Zawiera DHA zgodnie z wymogiem prawnym dotyczącym wszystkich preparatów do początkowego żywienia niemowląt. Bez oleju palmowego.

Przeznaczenie

Przeznaczony dla niemowląt od urodzenia, które nie mogą być karmione piersią lub potrzebują dokarmiania.

Zalecane dzienne spożycie

 O ile lekarz nie zaleci inaczej:

Wiek niemowlęcia

Liczba porcji na dobę

Woda (ml)

Liczba płaskich miareczek na porcję

1. miesiąc

7

90 - 120

3-4

2.-3. miesiąc

6

120

4

4. miesiąc

6

150

5

5.-6. miesiąc

4

180

6

100 ml Bebiko 1 NUTRIflor Expert = 90 ml wody + 3 płaskie miareczki. 1 płaska miareczka = 4,5 g

Sposób użycia

Mleko należy zawsze przygotowywać dokładnie tak, jak opisuje to instrukcja na opakowaniu. Umyj ręce, wyparz miareczkę oraz wygotuj smoczek i butelkę we wrzątku przez 10 minut lub zdezynfekuj przy użyciu sterylizatora. Gotuj wodę pitną przez 5 minut, a następnie pozostaw do wystygnięcia do temperatury około 40oC. Sprawdź tabelę żywienia i wlej odpowiednią ilość wody do butelki. Dodaj dokładną ilość płaskich, nieubitych miareczek proszku. Zawsze używaj wyłącznie oryginalnej, załączonej do opakowania miareczki. Zamknij butelkę i potrząsaj do całkowitego rozpuszczenia proszku. Załóż smoczek na butelkę. Przed podaniem pokarmu, zawsze sprawdź jego temperaturę na wewnętrznej stronie nadgarstka. Produkt powinien być przygotowany zawsze bezpośrednio przed spożyciem i wykorzystany w ciągu 2 godzin od przygotowania. Nigdy nie należy używać ponownie niewykorzystanej części mleka. Niewypitą porcję należy wylać bezpośrednio po skończonym posiłku.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Po skończonym karmieniu nie należy pozostawiać smoczka z resztą mleka w buzi dziecka. Nie zaleca się podgrzewania mleka w kuchence mikrofalowej, ze względu na zagrożenie oparzeniem. Niewłaściwe przygotowanie i przechowywanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka.

Dla zachowania najwyższej jakości i właściwości produktu należy przechowywać go w suchym miejscu, w temp. poniżej 25°C. Nie przechowywać w lodówce. Po pierwszym otwarciu zużyć w ciągu 1 miesiąca. Nie zaleca się przesypywania mleka do innych pojemników. Po każdym użyciu torebka foliowa powinna być szczelnie zamkniętą. Opakowanie powinno być wyrzucone dopiero po całkowitym wykorzystaniu zawartości, ze względu na umieszczone na niej ważne informacje. Produkt pakowany w atmosferze ochronnej.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Bebiko 1 NUTRIflor Expert, tak jak inne mleka początkowe, powinno być stosowane po zasięgnięciu porady lekarza. Zaleca się, aby zmiana karmienia niemowlęcia nie następowała gwałtownie. Przejście z karmienia mlekiem początkowym na następne należy przeprowadzać stopniowo. Mleko może również służyć do przygotowywania kleików i bezmlecznych kaszek, na odpowiednim etapie rozszerzania diety niemowlęcia. Decyzja o rozpoczęciu rozszerzania diety powinna być skonsultowana z lekarzem.

Karmienie piersią jest najbardziej właściwym sposobem żywienia niemowląt. Produkt jest odpowiedni dla niemowląt od urodzenia, w przypadku gdy nie są karmione piersią. Może być używany w sytuacji, gdy dziecko jest karmione piersią, a istnieje konieczność dokarmiania. Jeśli dziecko nie jest karmione piersią Bebiko 1 NUTRIflor Expert tak jak inne mleka początkowe, może stanowić jedyny pokarm zaspokajający wszystkie potrzeby żywieniowe, do momentu wprowadzenia odpowiedniego żywienia uzupełniającego. Należy zwrócić uwagę na prawidłową higienę pierwszych ząbków, szczególnie przed snem.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij