Diohespan max, 1000 mg, proszek doustny, 30 saszetek

proszek dosutny bez popijania, diosmina, żeylaki, hemoroidy

Produkt usunięty z oferty

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Opis

Proszek doustny Diohespan max to lek, który zwiększa napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia. Diohespan max stosuje się przy żylakach, uczuciu ciężkich nóg czy nocnych kurczach oraz podczas nasilonych objawów hemoroidów. Lek Diohespan Max w proszku nie wymaga popijania, można go stosować bezpośrednio na język.

Skład

Substancją czynną leku jest diosmina.

Jedna saszetka zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy.

Substancje pomocnicze: sacharoza, alkohol poliwinylowy, polisorbat 80, glukoza, kwas cytrynowy, guma ksantan, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat pomarańczowySD1918 (w tym: fruktoza), aromat wiśniowySD0559 (w tym: alkohol benzylowy), sukraloza.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie, proszek wysypać bezpośrednio na język i połknąć. W razie potrzeby Diohespan Max można popić wodą lub zawiesić w małej ilości wody i wypić. Lek przyjmować podczas posiłków.

Zwykle stosowane dawkowanie Diohespanu Max to 1 saszetka na dobę.
W przypadku zaostrzenia dolegliwości dotyczących żylaków odbytu dawkować 3 saszetki na dobę przez 4 dni, a następnie 2 saszetki na dobę przez kolejne 3 dni.

Działanie

Diohespan max działa na mikrokrążenie, powodując mniejszą przepuszczalność małych naczyń krwionośnych i zastój w mikrokrążeniu oraz okołonaczyniowe stany zapalne. Diohespan max również zmniejsza podatność małych naczyń krwionośnych na pękanie.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku są objawy przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych, jak bóle i nocne kurcze nóg; uczucie ciężkości nóg; żylaki kończyn dolnych; obrzęki nóg (opuchlizna/puchnięcie nóg); poszerzenia bardzo drobnych naczyń żylnych, tzw. pajączki naczyniowe. Diohespan Max podaje się również w objawowym leczeniu żylaków odbytu (hemoroidów).

Przeciwwskazania

Nie stosować Diohespanu Max u pacjentów uczulonych na substancję czynną lub którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 osób na 10 000): biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie, wysypka (swędzące, czerwone grudki na skórze), pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze), świąd.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeżeli dolegliwości związane z żylakami odbytu utrzymują się lub nasilają mimo stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Leczenie objawów związanych z żylakami odbytu powinno być krótkotrwałe.

Jeśli po upływie 7dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nie stosować Diphespanu Max z:

  • diklofenakiem (niesteroidowy lek przeciwzapalny);
  • metronidazolem (lek stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez niektóre bakterie i pierwotniaki);
  • feksofenadyną (lek stosowany w leczeniu alergii);
  • karbamazepiną (lek stosowany w leczeniu padaczki).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Proszek doustny Diohespan Max przyjmować podczas posiłku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Lek może być stosowany w czasie ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności, wyłącznie z przepisu lekarza. Jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie leczenia, powinna zasięgnąć porady lekarza, ponieważ tylko lekarz może zdecydować, czy należy kontynuować leczenie.

Karmienie piersią
Stosowanie Diohespan max w okresie karmienia piersią jest niewskazane.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Zakrzepica (zakrzepowe zapalenie żył) polega na powstaniu w naczyniu żylnym zakrzepu w wyniku zaburzonego przepływu krwi. Nieleczona prowadzi do groźnych powikłań, m.in. do zatorowości płucnej. Wyróżnia się zapalenie żył głębokich i powierzchniowych. Jakie objawy daje zakrzepica i w jaki sposób się ją leczy? Czy istnieją sposoby na to, by jej zapobiec?

  • Choć najczęstszym objawem zawału jest ból w klatce piersiowej, nie jest to jedyny symptom, jaki może towarzyszyć atakowi serca. Mogą pojawić się także bóle ramienia, szczęki, pleców, brzucha, uczucie lęku, zmęczenie czy zlewne poty. Poznaj wszystkie nietypowe objawy zawału mięśnia sercowego i sprawdź, jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku ich wystąpienia.

  • Zespół dziadka do orzechów (NCS) to zaburzenie, w którego przebiegu dochodzi do ucisku lewej żyły nerkowej. Ucisk spowodowany jest przez ściśnięcie żyły przez tętnicę krezkową górną i aortę. Objawy, które się wówczas pojawiają, są niecharakterystyczne, dlatego rozpoznanie NCS jest utrudnione. Występują m.in. bóle brzucha, nudności, wymioty, nadciśnienie, krwiomocz. Dowiedz się, jak leczy się zespół dziadka do orzechów.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij