Paracetamol Filofarm, 500 mg, tabletki, 20 szt, w pojemniku
5.39 zł

Paracetamol Filofarm, 500 mg, tabletki, 20 szt, w pojemniku

Paracetamol Filofarm, 500 mg, tabletki, 20 szt, w pojemniku
Ostatnia cena produktu
5.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Paracetamol to pochodna fenacetyny o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie wpływa na agregację płytek krwi.

Skład

1 tabletka zawiera: substancję czynną: 500 mg paracetamolu
oraz substancje pomocnicze: skrobię, poliwinylopirolidon, kwas stearynowy.

Dawkowanie

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej stosować następujący schemat dawkowania.
Dorośli 1-2 tabl. 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby).
Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę (maksymalnie 4 tabletki w ciągu doby. należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.


Działanie

W wyniku hamowania cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, zapobiega tworzeniu się prostaglandyn w określonym układzie nerwowym (OUN). Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu wywołuje działanie przeciwgorączkowe. Działanie przeciwbólowe paracetamolu zbliżone jest do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) jednak paracetamol w odróżnieniu od leków tej grupy, nie hamuje obwodowo syntezy prostaglandyn. Dlatego nie działa przeciwzapalnie i nie wywołuje typowych dla NLPZ działań niepożądanych.

Wskazania

Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki.
Bóle o różnej etiologii: głowy, mięśni, zębów, stawów, nerwobóle, bóle miesiączkowe. Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.


Przeciwwskazania

Preparatu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Pacjenci z ciężkimi uszkodzeniami funkcji nerek i wątroby nie powinny przyjmować paracetamolu. Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Należy zachować szczególną ostrożność stosując lek Paracetamol Filofarm, u osób:

  • z niewydolnością wątroby, 
  • z niewydolnością nerek,
  • z astmą oskrzelową,
  • nadużywających alkoholu,
  • głodzonych.

 

Działania niepożądane

Najpoważniejszym działaniem niepożądanym związanym ze stosowaniem leku jest ostre uszkodzneie wątroby, występujące zwykle w wyniku przedawkowania. U osób nadwrażliwoych mogą wystąpić: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, świąd, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny. Opisywane są pojedyncze przypadki zaburzeń hematologicznych, tj. trombocytopeni (niedobór płytek krwi) i agranulocytozy (drastyczny niedobór białych krwinek - granulocytów obojętnochłonnych).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.
Paracetamol jest wydalany przez gruczoły mleczne, przenika do mleka matki w ilości od 0,1% do 1,85% dawki przyjętej przez matkę. Lek może być stosowany w okresie karmienia piersią oraz w ciąży w razie zdecydowanej konieczności.
 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 890 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Paracetamol (tabletki) - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ginekologia i położnictwo

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Lek przeciwgorączkowy (w przeziębieniu, grypie) i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, miesiączkowe, nerwobóle, bóle reumatyczne, mięśniowo-powięziowe, kostne i inne).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1-2 tabletki 2-4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny (maksymalna dawka dobowa w leczeniu doraźnym wynosi 4 g, w leczeniu długotrwałym 2,6 g). Dzieci: dawkę leku ustala się w zależności od wieku i masy ciała dziecka, zazwyczaj 10-15 mg/kg masy ciała. Dzieci 7-12 rok życia: 1/2 tabletki co 6-8 godzin.   Należy zasięgnąć opinii lekarza jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 10 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni.   W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie: skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry, plamica barwnikowa), anemia, zmiany w obrazie krwi. Lek stosowany w dużych dawkach lub przewlekle może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę alkoholową, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, niedokrwistość.   Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, zydowudynę, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki należące do grupy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy), leki przeciwpadaczkowe, barbiturany, niesteroidowe leki przeciwbólowe.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus