Na receptę

Levofloxacin Aurovitas, 500 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

24.59 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
24.59 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 115 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
Sokratesa 13 D/27
01-909 Warszawa

Dystrybutor

Aurovitas Pharma Polska Sp.z o.o.
Sokratesa 13 D/27
01-909 Warszawa

Opis

Tabletki powlekane Levofloxacin Aurovitas zawierają substancję czynną lewofloksacynę. Lewofloksacyna jest antybiotykiem chinolonowym. Działa bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia w organizmie.

Skład

Substancją czynną leku jest lewofloksacyna (Levofloxacinum).

Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg lewofloksacyny (Levofloxacinum) w postaci lewofloksacyny półwodnej.

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna (PH-101), hypromeloza 5 cP, celuloza mikrokrystaliczna (PH-102), magnezu stearynian. Otoczka tabletki: hypromeloza 6 cP, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, talk, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Levofloxacin Aurovitas w postaci tabletek powlekanych należy podawać doustnie. Tabletki należy połykać w całości, można przyjmować je podczas posiłku lub między posiłkami. Tabletki można podzielić na równe dawki. 

Działanie

Levofloxacin Aurovitas działa przeciwbakteryjnie. Efekt bakteriobójczy wywiera lewofloksacyna, należąca do antybiotyków z grupy fluorochinolonów.

Wskazania

Wskazania do stosowania leku Levofloxacin Aurovitas: pozaszpitalne zapalenie płuc; ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek i powikłane zakażenia układu moczowego; przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego; płucna postać wąglika: zapobieganie zakażeniom po kontakcie z bakteriami i leczenie.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu; padaczki; zapalenia ścięgna, związanego ze stosowaniem fluorochinolonów; dzieci i młodzieży w okresie wzrostu; kobiet w ciąży; kobiet karmiących piersią.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 pacjenta na 10): problemy ze snem; ból głowy, zawroty głowy; nudności, wymioty i biegunka; zwiększenie aktywności niektórych enzymów wątrobowych we krwi.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent: ma 60 lat lub więcej; stosuje kortykosteroidy, nazywane czasami steroidami; miał kiedykolwiek w przeszłości drgawki (napad padaczkowy); miał w przeszłości uszkodzenie mózgu spowodowane udarem mózgu lub innym urazem mózgu; ma problemy z nerkami; ma zaburzenie nazywane „niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej”; miał kiedykolwiek w przeszłości problemy ze zdrowiem psychicznym; miał kiedykolwiek w przeszłości problemy z sercem: należy zachować ostrożność podczas stosowania tego leku, jeśli u pacjenta od urodzenia występuje lub w jego rodzinie stwierdzono wydłużenie odstępu QT (widoczne w badaniu EKG, tj. badaniu aktywności elektrycznej serca), u pacjenta występują zaburzenia elektrolitów we krwi (zwłaszcza małe stężenie potasu lub magnezu we krwi), pacjent ma spowolniony rytm serca (nazywany „bradykardią”), praca serca pacjenta jest osłabiona (niewydolność serca), u pacjenta wystąpił w przeszłości zawał serca (zawał mięśnia sercowego), pacjent jest kobietą lub osobą w podeszłym wieku lub przyjmuje inne leki, które powodują nietypowe zmiany w zapisie EKG; jeśli u pacjenta stwierdzono poszerzenie dużego naczynia krwionośnego (tętniak aorty lub dużej tętnicy obwodowej); jeśli w przeszłości wystąpiło u pacjenta rozwarstwienie aorty (rozdarcie ściany aorty); jeśli w rodzinie występowały przypadki tętniaka aorty lub rozwarstwienia aorty, inne czynniki ryzyka lub stany predysponujące (np. choroby tkanki łącznej takie jak zespół Marfana lub postać naczyniowa zespołu Ehlersa-Danlosa, lub choroby naczyń krwionośnych takie jak zapalenie tętnic Takayasu, olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic, choroba Behceta, nadciśnienie tętnicze lub potwierdzona miażdżyca tętnic); choruje na cukrzycę; miał kiedykolwiek w przeszłości problemy z wątrobą; choruje na miastenię; w przypadku wystąpienia nagłego silnego bólu brzucha, pleców lub w klatce piersiowej, należy się natychmiast zgłosić do oddziału ratunkowego; u pacjenta kiedykolwiek wystąpiła ciężka wysypka skórna lub złuszczanie skóry, powstawanie pęcherzy i (lub) owrzodzenia jamy ustnej po zastosowaniu lewofloksacyny.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: kortykosteroidy, stosowane w stanach zapalnych; warfarynę, stosowaną w celu rozrzedzenia krwi; teofilinę stosowaną w problemach z oddychaniem; niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), stosowane w bólu i stanach zapalnych (kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, fenbufen, ketoprofen, indometacyna); cyklosporynę, stosowaną po przeszczepieniu narządu; leki wpływające na rytm serca (leki przeciwarytmiczne, takie jak chinidyna, hydrochinidyna, dizopiramid, sotalol, dofetylid, ibutylid i amiodaron);trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, takie jak amitryptylina i imipramina); leki przeciwpsychotyczne; antybiotyki „makrolidowe”, takie jak erytromycyna, azytromycyna i klarytromycyna); probenecyd, stosowany w dnie moczanowej; cymetydynę, stosowaną w leczeniu choroby wrzodowej i zgagi.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o stosowaniu leku w ciąży i w okresie karmienia piersią podejmuje lekarz.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Levofloxacin Aurovitas jest przeciwskazany do stosowania u dzieci i młodzieży.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku pojawienia się działań niepożądanych, takich jak: zawroty głowy, senność, uczucie wirowania, zaburzenia widzenia, pacjent nie powinien prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij