Pulneo, 2 mg/ml, syrop o smaku coli, 150 ml
11.49 zł

Pulneo, 2 mg/ml, syrop o smaku coli, 150 ml

Pulneo, 2 mg/ml, syrop o smaku coli, 150 ml
11.49 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Pulneo - lek w postaci syropu.

Smak coli.

 

Skład

Substancją czynną leku jest fenspirydu chlorowodorek.
1 ml syropu zawiera 2 mg fenspirydu chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: potasu sorbinian (E 202), glicerol (E 422), sacharyna sodowa (E 954), sacharoza, aromat cola AR0615, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie

Stosować doustnie. Do opakowania dołączona jest miarka lub strzykawka doustna ułatwiająca dawkowanie.

Lek zaleca się stosować na początku posiłków. Lek należy stosować w 2 lub 3 podzielonych dawkach.

Dzieci w wieku powyżej 2 lat: 4 mg na kg mc na dobę, czyli:

  • dzieci o masie ciała poniżej 10 kg: 10 ml do 20 ml syropu na dobę;
  • dzieci o masie ciała powyżej 10 kg: 30 ml do 60 ml syropu na dobę.

Dorośli: od 45 ml do 90 ml syropu na dobę.

Jeśli po upływie 4 do 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Instrukcja obsługi dozownika w postaci strzykawki doustnej

1.    Odkręcić zakrętkę butelki.
2.    W otworze szyjki butelki umieścić strzykawkę doustną.
3.    Ostrożnie przesuwać tłok strzykawki w górę, pobierając syrop do pożądanego miejsca na podziałce.
4.    Wyjąć strzykawkę z butelki.
5.    Końcówkę strzykawki umieścić w ustach, a następnie wolno naciskając tłok, ostrożnie podawać syrop, aby nie doszło do zakrztuszenia.
6.    Po zastosowaniu leku zamknąć butelkę, a strzykawkę umyć i wysuszyć.

Działanie

Pulneo o smaku coli zawiera substancję czynną fenspiryd, która ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela. Fenspiryd zmniejsza wytwarzanie substancji uczestniczących w procesach zapalnych oraz blokuje receptory H, przez co zmniejsza obrzęk błony śluzowej dróg oddechowych, zmniejsza nadmierne wydzielanie oraz zmniejsza skurcz oskrzeli.

Wskazania

Leczenie objawowe (kaszel i odkrztuszanie) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc.

 

 

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku Pulneo o smaku coli jeśli pacjent ma uczulenie na fenspiryd lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

 

Działania niepożądane

Podczas stosowania leku Pulneo o smaku coli mogą również wystąpić następujące działania niepożądane:

  • Rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000): przyspieszenie czynności serca ustępujące po zmniejszeniu dawki leku.
  • Bardzo rzadko (występują rzadziej niż u 1 osoby na 10 000): reakcje alergiczne, takie jak: rumień (miejscowe zaczerwienienie skóry), wysypka (swędzące, czerwone grudki na skórze), pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze), rumień trwały.
  • Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): senność; zaburzenia czynności żołądka i jelit, nudności, bóle w nadbrzuszu.

U niektórych osób w czasie stosowania leku Pulneo o smaku coli mogą wystąpić inne działania niepożądane.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Uwaga: leczenie to nie może opóźniać rozpoczęcia leczenia antybiotykami, jeśli zachodzi taka potrzeba.
5 ml syropu zawiera 3 g sacharozy, a 15 ml syropu zawiera 9 g sacharozy. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C.
  • Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.

 

 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek Pulneo o smaku coli należy przyjmować na początku posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeśli wystąpi senność, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Smak
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji

Pulneo - Fenspiridi hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek fenspirydu

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Choroby płuc Pediatria

Działanie :

przeciwzapalne rozszerza oskrzela

Wskazania:

Leczenie objawowe (kaszel i odkrztuszanie) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc.   Uwaga! Leczenie to nie może opóźniać rozpoczęcia leczenia antybiotykami, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek zaleca się stosować na początku posiłków. Do opakowania dołączona jest miarka ułatwiająca dawkowanie. Zazwyczaj stosowana dawka: dzieci w wieku powyżej 2 lat: 4mg/kg masy ciała na dobę czyli: dziecko o masie ciała poniżej 10kg: od 10ml do 20ml syropu na dobę; dziecko o masie ciała powyżej 10kg: od 30ml do 60ml syropu na dobę.  Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat. dorośli: od 45ml do 90ml syropu na dobę. W przypadku wrażenia, że działanie leku Pulneo jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.   W trakcie leczenia należy unikać spożywania alkoholu.       Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.    

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, bóle w nadbrzuszu, senność, przyśpieszenie pracy serca (rzadko) ustępujące zwykle po zmniejszeniu dawki leku, reakcje nadwrażliwości. Produkt leczniczy zawiera metylu i propylu parahydroksybenzoesan oraz żółcień pomarańczową, któe mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).   Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na fenspiryd lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Pulneo zawiera sacharozę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować tego produktu leczniczego. Pięć mililitrów syropu zawiera 3 g sacharozy - należy wziąć to pod uwagę w przypadku pacjentów z cukrzycą.   Gdy przyjmujesz inne leki. Nie wykazano interakcji fenspirydu z innymi lekami. Ze względu na działanie przeciwhistaminowe fenspirydu można jednak spodziewać się interakcji z: barbituranami, innymi lekami przeciwhistaminowymi, lekami przeciwbólowymi, narkotycznymi, uspokajającymi, tzw. inhibitorami MAO.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i w okresie karmienia piersią.