Refundowany

Purethal, 3 ml, zawiesina do wstrzykiwań, trawy i brzoza, 1 fiolka + 8 strzykawek

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

264,93 zł
264,93 zł
0,00 zł
0,00 zł
3,20 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
264,93 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 107 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

HAL Allergy B.V.
J.H. Oortweg 15, 2333 CH Leiden P.O. Box 1204
2302 BE Leiden Holandia

Producent

HAL ALLERGEN LABORATORIUM

Opis

Purethal to zawiesina do wstrzykiwań stosowana w immunoterapii swoistej (leczenia odczulającego) alergii IgE-zależnej pochodzenia wziewnego, z objawami alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, alergicznego zapalenia spojówek, astmy oskrzelowej o podłożu alergicznym.

Rozpoznanie powinno być oparte o szczegółowy wywiad potwierdzający wystąpienie u pacjenta reakcji nadwrażliwości na pyłki roślin.

Skład

Purethal, mieszanki alergoidów pyłków roślin, 20 000 AUM/ml, zawiesina do wstrzykiwań.

1 ml zawiesiny zawiera: Mieszanki alergoidów pyłków roślin* 20 000 AUM:

Trawy + Brzoza*: Agrostis stolonifera, Anthoxanthum odoratum, Dactylis glomerata, Lolium perenne, Arrhenatherum elatius, Festuca rubra, Poa pratensis, Secale cereale, Holcus lanatus, Phleum pratense, Betula verrucosa.

Substancje pomocnicze: glinu wodorotlenek, sodu chlorek, fenol, woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Dawkę i częstotliwość podania szczepionki ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Produkt leczniczy Purethal należy podawać podskórnie, wyłącznie przez lekarzy, pielęgniarki i personel medyczny posiadający przeszkolenie lub doświadczenie w leczeniu alergii.

Leczenie z zastosowaniem leku Purethal może być prowadzone przed sezonem pylenia lub cały rok.

Działanie

Purethal redukuje lub eliminuje reakcje alergiczne wywołane przez pyłki powodujące objawy alergii. 

Mechanizm działania obejmuje: modulację funkcji limfocytów T (przesunięcie dominacji z Th2 na Th1); tworzenie przeciwciał IgG; zmniejszenie reaktywności komórek wyzwalających mediatory.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania Purethalu jest immunoterapia swoista (lecznie odczulające) alergii IgE-zależnej pochodzenia wziewnego, z objawami alergicznego nieżytu nosa, alergicznego zapalenia spojówek, astmy oskrzelowej o podłożu alergicznym.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu; obniżonej odporności (np. wskutek przyjmowania leków immunosupresyjnych); schorzeń autoimmunologicznych; ciężkiej astmy oskrzelowej, szczególnie przy FEV natężonej objętości wydechowej pierwszosekundowej) utrzymującej się stale na poziomie poniżej 70% wartości należnej lub astmy oskrzelowej glikokortykosteroidozależnej; niewydolności sercowo-naczyniowej; leczenia lekami β-adrenolitycznymi lub inhibitorami ACE (konwertazy angiotensyny); poważnych zaburzeń psychicznych, utrudnionego kontaktu z pacjentem; czynnej gruźlicy; choroby nowotworowej; dzieci w wieku poniżej 5 lat; ciąży (jeżeli leczenie zostało rozpoczęte przed zajściem w ciążę, może być kontynuowane w porozumieniu z lekarzem prowadzącym).

Przeciwwskazania do stosowania adrenaliny (np. nadczynność tarczycy).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane mogą się pojawić wkrótce po wstrzyknięciu, więc pacjent powinien być obserwowany przez 30 minut po podaniu leku. Mogą jednak wystąpić opóźnione reakcje alergiczne nawet kilka godzin po podaniu leku

Ciężkie objawy niepożądane: W rzadkich przypadkach może wystąpić wstrząs anafilaktyczny. Typowymi objawami ostrzegającymi są: uczucie gorąca lub świądu na (lub) pod językiem i w gardle, a w szczególności na dłoniach i podeszwach stóp; świszczący oddech, głośny oddech lub trudności w oddychaniu; pokrzywka; blady lub szarawy odcień skóry; przyspieszona czynność serca; omdlenie lub zapaść.

W przypadku pojawienia się któregokolwiek z objawów ostrzegających, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Działania niepożądane występujące bardzo często (mogą dotyczyć więcej niż 1 na 10 osób): świąd.

Działania niepożądane występujące często (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 10 osób ale więcej niż 1 na 100 osób): skrócony oddech; podrażnienia oczu (łzawienie, świąd), infekcja oczu lub nosa, zatkany nos lub cieknąca wydzielina z nosa, ból lub podrażnienie gardła, kichanie; reakcje miejscowe (obrzęk, zaczerwienienie, świąd), wysypka, obrzęk; zawroty głowy; ból głowy; senność.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ten lek powinien być przepisywany i podawany wyłącznie przez lekarzy specjalistów alergologów posiadających doświadczenie w leczeniu alergii.

W rzadkich przypadkach po wstrzyknięciu leku Purethal może dojść do nasilonej reakcji układowej (świszczący oddech, skrócenie oddechu, obrzęk naczynioruchowy Quinckego, pokrzywka uogólniona), a w przypadkach krańcowych może wystąpić wstrząs anafilaktyczny. Typowymi objawami ostrzegającymi są: uczucie piekącego bólu, świąd, uczucie gorąca na lub pod językiem, w gardle, na dłoniach i podeszwach stóp. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Nie należy rozpoczynać odczulania w sezonie pylenia!

W dniu podania szczepionki pacjent powinien unikać wyczerpujących zajęć, np. uprawniania sportu, ciężkiej pracy fizycznej.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w lodówce (2˚C – 8˚C). Nie zamrażać. Zawiesiny, która uległa zamrożeniu nie wolno stosować.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

W szczególności należy poinformować, jeśli pacjent stosuje: leki immunopresyjne, leki obniżające ciśnienie krwi (leki beta-adrenolityczne i inhibitory konwertazy angiotensyny ACE); inne leki stosowane w leczeniu alergii. Nie należy stosować tych leków podczas odczulania.

Przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe szczepienia ochronne można wykonać nie wcześniej niż po upływie 7 dni od ostatniej iniekcji leku Purethal (z wyjątkiem sytuacji ratowania życia). Następne wstrzyknięcie leku może być wykonane dopiero po całkowitym ustąpieniu reakcji na szczepienie ochronne, ale nigdy nie wcześniej niż 14 dni po szczepieniu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Podczas ciąży nie należy rozpoczynać leczenia lekiem Purethal. Jeżeli leczenie takie zostało rozpoczęte przed zajściem w ciążę, decyzję o kontynuowaniu leczenia podejmuje lekarz.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku Purethal u dzieci w wieku poniżej 5 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek w bardzo rzadkich przypadkach może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, ponieważ może powodować uczucie zmęczenia.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij