Sól ZERO, nie-sodowa sól kuchenna, proszek, 90 g
7.49 zł

Sól ZERO, nie-sodowa sól kuchenna, proszek, 90 g

Sól ZERO, nie-sodowa sól kuchenna, proszek, 90 g
Ostatnia cena produktu
7.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Sól ZERO dla całej Rodziny - nie-sodowa sól kuchenna z perełek solnych to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego o radykalnie obniżonej zawartości sodu.

Właściwości

Słony smak niesodowej Soli ZERO tworzą naturalne minerały magnezowe i potasowe - składniki Perełek solnych.

PEREŁKI SOLNE mórz paleozoicznych
Miliony lat temu, na terenie obecnej Europy, w płytkich i ciepłych morzach powstają wykwity mineralne - ewaporaty.

Wśród nich kryształy, zwane Perełkami Solnymi, tym wspanialsze, że zbudowane nie ze wszechobecnego sodu, lecz z drogocennego magnezu i potasu.
To one stanowią istotę Soli ZERO.

NIE-SODOWĄ solą kuchenną nazywamy sól, w której słony smak tworzony jest przez związki inne niż chlorek sodu. Choć sól taka może zawierać niewielkie ilości wszechobecnego sodu, nie ma to większego wpływu na dzienne spożycie tego pierwiastka. Sól nie-sodowa daje możliwość smacznego przyrządzania potraw o bardzo niskiej, praktycznie zerowej zawartości sodu. Sól ZERO pozwala ograniczyć ilość sodu w diecie, co daje korzyść wszystkim pragnącym kontrolować jego spożycie. Szczególnymi beneficjentami są ci, którzy mają lub mogliby mieć w przyszłości problemy z nadciśnieniem tętniczym. Przy chorobach nerek, przy stosowaniu diuretyków oszczędzających potas oraz w przypadku przyjmowania leków opartych na naparstnicy należy skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem pokazując poniższą informację: Stosując w domu Sól ZERO zamiast soli tradycyjnej*, dieta wzbogaci się w przybliżeniu o 1600 mg naturalnego potasu w przypadku osoby dorosłej i proporcjonalnie mniej u dzieci, uwzględniając ich mniejsze porcje pożywienia. Taka ilość cennego i potasu (1600 mg) znajduje się w 2-3 pomidorach lub ziemniakach.

Potas odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu m.in. wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego, mięśni i serca (przy naturalnym założeniu dziennego, przeciętnego spożycia tradycyjnej soli w domu przez osobę dorosłą na poziomie 5 g, co odpowiada 4 g Soli ZERO).

SMAK Soli ZERO jest intensywniejszy od tradycyjnej soli kuchennej.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 917 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Sposób aplikacji