Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip Junior 14/15, 0,25 ml, 1 ampułko-strzykawka+igła
23.02 zł

Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip Junior 14/15, 0,25 ml, 1 ampułko-strzykawka+igła

Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip Junior 14/15, 0,25 ml, 1 ampułko-strzykawka+igła
Ostatnia cena produktu
23.02 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Vaxigrip Junior - Vaccinum influenazae - zastosowanie i działanie

Skład:

rozszczepione, inaktywowane wirusy grypy zawierające antygeny

Postać:

zawiesina do wstrzykiwań

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Pediatria

Działanie :

szczepionka przeciw grypie

Wskazania:

Czynne uodpornienie przeciw grypie osób z grup ryzyka. Szczepionka Vaxigrip Junior przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-35 miesiąc życia.

Dawkowanie:

Domięśniowo lub głęboko podskórnie. Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim. Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Vaxigrip Junior nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból głowy, potliwość, ból mięśni, ból stawów, gorączka, ogólne złe samopoczucie, dreszcze, uczucie zmęczenia, reakcje miejscowe (zaczerwienie, obrzęk, ból, siniak, stwardnienie wokół miejsca podania szczepionki. Objawy te zazwyczaj ustępują samoistnie po 1 lub 2 dniach. Po wprowadzeniu szczepionki na rynek zgłaszano ponadto: reakcje alergiczne, reakcje skórne, zapalenie naczyń krwionośnych, nerwoból, nieprawidłowe odbieranie wraźeń dotyku, bólu, ciepła i zimna, drgawki związne z gorączką, zaburzenia neurologiczne, przejściowe zmniejszenie liczby określonego rodzaju cząsteczek krwi zwanych płytkami krwi.

Poinformuj lekarza:

Gdy dziecko ma uczulenie na składniki szczepionki, na białko kurze i jaja, neomycynę, formaldehyd, octoxynol-9,  ostrą infekcję przebiegającą z gorączką (szczepienie powinno zostać przełożone), gdy wystąpiły u dziecka niepożądane reakcję po uprzednim szczepieniu. Gdy dziecko przyjmuje inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystki podawnych dziecku lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Szczepionka Vaxigrip Junior może być podawana jednocześnie z innymi szczepionkami, lecz w różne kończyny. W przypadku stosowania leków obniżających odporność takich jak kortykosteroidy, leki cytotoksyczne lub radioterapii, odpowiedź immunologiczna na szczepienie może być osłabiona.