Ostatnie sztuki

Domowe Laboratorium, Test pH, do badania pH pochwy, 2 szt.

test diagnostyczny, wyrób medyczny, test, infekcja

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

11,59 zł
Cena za szt.: 5,80 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty DOMOWE LABORATORIUM

Producent

Hydrex Diagnostics Sp. z o.o.
Aleja Stanów Zjednoczonych 61a
04-028 Warszawa

Opis

Laboratorium Domowe Test pH to wyrób medyczny przeznczony dla kobiet do samodzielnego określenia poziomu pH pochwy.

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajdują się 2 testy do badania poziomu pH pochwy oraz instrukcja wykonania badania. 

Działanie

Pasek do pomiaru pH umieszczony w aplikatorze pod wpływem kontaktu z wydzieliną znajdującą się w pochwie zmienia zabarwienie w zależności od poziomu pH. Umożliwia on określenie czy pH w pochwie pacjentki mieści się w zakresie prawidłowym (pH = 4,0 - 4,4, kolor wskaźnika żółty), czy w zakresie nieprawidłowym (pH = 4,4 - 7, kolor wskaźnika ciemniejszy, o odcieniu zielono-niebiesko-brązowym), co sprzyja występowaniu infekcji lub przedwczesnego porodu.

Przeznaczenie produktu

Produkt przeznaczony jest do określenia poziomu pH pochwy. 

Wskazania

Wyrób medyczny zalecany jest do stosowania w przypadku stwierdzenia objawów zapalnych okolic pochwy (świąd, pieczenie, zaczerwienienie, upławy), a także w celach profilaktycznych w okresie ciąży, w trakcie stosowania hormonalnej terapii zastępczej w okresie okołomenopauzalnym, po antybiotykoterapii oraz przed i po wszelkiego rodzaju zabiegach chirurgicznych obejmujących strefy intymne. 

Charakterystyka produktu

Aplikator ma długość 8 cm, natomiast szpatułka testowa na której umieszczono wskaźnik ma 5 cm. Okrągły uchwyt ułatwia bezpieczne trzymanie produktu w trakcie aplikacji. 

Sposób użycia wyrobu medycznego

1. Dokładnie umyj ręce.
2. Wyjmij aplikator z folii.
3. Usiądź na muszli sedesowej z szeroko rozstawionymi kolanami lub stań w lekkim rozkroku.
4. Wolną ręką delikatnie rozszerz ujście pochwy, ostrożnie rozsuwając wargi sromowe.
5. Wprowadź aplikator do pochwy na głębokość około 2,5 cm, przyciskając polem testowym w kierunku odbytu.
6. Po upływie 10 sekund ostrożnie wyjmij produkt z pochwy.
7. Porównaj barwę na powierzchni testowej ze skalą pH umieszczoną na opakowaniu. 

Jeśli wynik odbiega od normy należy powtórzyć test po kilku godzinach lub następnego dnia, gdyż wiele czynników ma wpływ na poziom pH. Jeśli następny test także pokaże wynik nieprawidłowy i będą mu towarzyszyć następujące objawy: pieczenie, świąd, nadmierna ilość wydzieliny, nieprzyjemny zapach, podejrzenie uwalniania się płynu owodniowego, plamienia lub krwawienie, objawy zbliżone do menstruacji lub gorączka należy bezwzględnie zgłosić się do lekarza. 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Produkt jednorazowego użytku, nie stosować ponownie. 
Nie stosować po upływie daty ważności. 

Uwagi i środki ostrożności

Jeśli po przeprowadzeniu testu powierzchnia pomiarowa nie posiada jednolitego zabarwienia oznacza to, że test nie został wykonany prawidłowo. Możliwą przyczyną jest nieodpowiednie nawilżenie przez wydzielinę pochwy. W takim przypadku można poprawić nawilżenie używając tego samego aplikatora. 
Test umożliwia jedynie określenie poziomu pH, wynik ukazujący nieprawidłowe pH pochwy nie jest równoznaczny z występowaniem infekcji.
Niewłaściwe stosowanie aplikatora może spowodować rozerwanie błony dziewiczej u kobiet, które nie rozpoczęły jeszcze życia seksualnego. 
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Szacuje się, że każda kobieta przynajmniej raz w życiu zmaga się z infekcją bakteryjną lub grzybiczą pochwy (najczęstszą przyczyną zakażeń są infekcje bakteryjne, chociaż w ostatnich latach coraz większy udział stanowi także czynnik grzybiczy). Podejrzenie infekcji intymnej o etiologii bakteryjnej powinno bezwzględnie skłonić nas do wizyty u lekarza ginekologa w celu dobrania prawidłowego leczenia. 

  • Grzybica, drożdżyca, waginoza wirusowa i inne infekcje intymne można leczyć objawowo z zastosowaniem leków bez recepty dostępnych w aptekach. Zapobieganie tym infekcjom jest równie istotne, jak ich leczenie. Często przestrzeganie prostych zasad, związanych z higieną intymną, odpowiednią garderobą lub stosowaniem probiotyków może uchronić przed wystąpieniem zakażenia i przykrych objawów z nim związanych. Jak pozbyć się przykrych upławów z pochwy, o jakiej infekcji świadczą krostki na penisie i jak długo należy przyjmować leki na zakażenie intymne? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

  • Upławy, pieczenie i swędzenie okolic intymnych to nie tylko uporczywe i często nawracające przypadłości, ale także objawy infekcji, która jeśli jest zaniedbana, może doprowadzić do niepłodności. Infekcje okolic intymnych mogą przydarzyć się kobiecie w każdym wieku, przed porodem, w trakcie ciąży i w połogu. Czy istnieje jedna uniwersalna odpowiedź na pytanie – jak skutecznie wyleczyć i zapobiegać zakażeniom pochwy? Otóż nie, nie istnieje. Można jednak postępować zgodnie z pewnymi wskazówkami, dzięki którym nawet w oparciu o domowe sposoby na infekcje intymne możliwe jest złagodzenie tych najbardziej dokuczliwych objawów. Więcej infmacji na ten temat znajduje się w niniejszym artykule.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij