CaDiK, proszek, 9 g, 30 saszetek
46.09 zł

CaDiK, proszek, 9 g, 30 saszetek

CaDiK, proszek, 9 g, 30 saszetek
Ostatnia cena produktu
46.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w osteomalacji, osteoporozie, przy złamaniach kości i w okresie intensywnego wzrostu.
Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 6-go roku życia i dorosłych.

Skład

Cytrynian i jabłczan wapnia, maltodekstryna, kwas cytrynowy (regulator kwasowości), guma ksantanowa (zagęstnik), guma akacjowa (zagęstnik), aromat, dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca), witamina K2 MK-7 (menachinon-7), sukraloza (substancja słodząca), witamina D3 (cholekalcyferol).

1 saszetka zawiera:
Wapń 1000 mg (125%)*
Witamina K2 50 µg (67%)*
Witamina D3 25 µg (500%)*

* % zalecanego dziennego spożycia

Właściwości

Tkanka kostna jest strukturą o wysokiej dynamice, nieustannie podlegającą procesom przebudowy. W zależności od potrzeb metabolicznych organizmu, stale zachodzą w niej równoważące się procesy odkładania wapnia i jego uwalniania. Dla zapewnienia właściwej gęstości kości i prawidłowego przebiegu procesu ich mineralizacji niezbędne jest dostarczenie organizmowi odpowiednich ilości wapnia, witaminy D3 i witaminy K2.

Wapń to makroelement niezbędny naszemu organizmowi przez całe życie. Jest podstawowym budulcem kości i zębów, ważnym dla utrzymania prawidłowej mineralnej gęstości kości. Ubytek wapnia w tkance kostnej prowadzi najpierw do osteomalacji (rozmiękania kości), a w konsekwencji do osteoporozy.W obu wypadkach kości są osłabione i podatne na uszkodzenia, a proces ich mineralizacji nie zachodzi z pełną wydajnością. Z tego względu dostarczanie odpowiednich ilości wapnia w diecie ma zasadnicze znaczenie dla zachowania prawidłowych funkcji kości.

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i mineralizacji kości oraz zębów, szczególnie u dzieci w okresie intensywnego wzrostu. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu oraz zapobiega nadmiernemu wydalaniu jonów wapnia z moczem. Pomaga zapewnić w ustroju odpowiednie ilości wapnia, wymaganego w procesie mineralizacji kości. Niedobór witaminy D może prowadzić do osteomalacji, osteoporozy oraz utrudniać procesy regeneracji tkanki kostnej uszkodzonej wskutek złamań.

Witamina K jest istotnym elementem metabolizmu kostnego. Uczestniczy w procesie wbudowywania wapnia do kości oraz zapobiega powstawaniu złogów wapniowych w naczyniach krwionośnych. Dzięki temu pomaga zapewnić właściwą dystrybucję jonów wapnia do odpowiednich tkanek oraz utrzymuje równowagę między procesami syntezy i rozpadu struktur kości, które są szczególnie nasilone u dzieci w okresie wzrostu, kiedy kości ciągle się rozrastają oraz w trakcie rekonwalescencji po złamaniach. Organizm człowieka nie jest w stanie sam syntetyzować witaminy K2. Dlatego zapotrzebowanie na tę witaminę zaspokajane jest głównie poprzez podaż z dietą oraz w mniejszym stopniu poprzez syntezę prowadzoną przez bakterie jelitowe.

Przeznaczenie

CaDiK środek spożywczy do postępowania dietetycznego w osteomalacji, osteoporozie, przy złamaniach kości i w okresie intensywnego wzrostu.

Sposób użycia

Dorośli i dzieci powyżej 6-go roku życia 1 saszetka dziennie. Zawartość saszetki rozpuścić w niepełnej szklance letniej wody. Preparat spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h