EctoAlerg, krople do oczu, 10 ml
22.99 zł

EctoAlerg, krople do oczu, 10 ml

EctoAlerg, krople do oczu, 10 ml
22.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Wyrób medyczny przeznaczony do zapobiegania i leczenia objawów alergicznego zapalenia spojówek. Odpowiedni do oczu wrażliwych.

Skład

2% Ektoina, chlorek sodu, hydroksyetyloceluloza, woda i bufor cytrynianowy.

ectoAlerg Krople do oczu nie zawiera środków konserwujących.

Działanie

ectoAlerg krople do oczu zawiera izotoniczny roztwór Ektoiny. W wyniku stosowania Ektoiny naturalnej cząsteczki o działaniu ochronnym - składnika posiadającego szczególne właściwości ochronne względem komórek, właściwości nawilżające oraz zdolność tworzenia ochronnego kompleksu wodnego - ectoAlerg Krople do oczu chroni przed szkodliwym działaniem alergenów oraz ułatwia regenerację wrażliwej spojówki.

Zawartość soli i wartość pH kropli zostały tak dopasowane, że ectoAlerg’Krople do oczu jest bardzo dobrze tolerowany. 

Wskazania

ectoAlerg krople do oczu może być stosowany w profilaktyce i leczeniu objawów alergicznego zapalenia spojówek (np. alergii na pyłki lub roztocza kurzu domowego). Preparat ectoAlerg krople do oczu zmniejsza nasilenie objawów w sezonie alergicznym, szczególnie poprzez zmniejszenie świądu i łzawienia oczu.

ectoAlerg Krople do oczu można stosować z soczewkami kontaktowymi.

Sposób użycia wyrobu medycznego

ectoAlerg Krople do oczu należy zawsze stosować zgodnie z instruk dotyczącą stosowania. W razie wątpliwości należy poradzić sie lekarza lub farmaceuty.

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej zwykła dawka stosowana u dorosłych i dzieci wynosi: W razie potrzeby kilkukrotnie w ciągu dnia 1-2 krople.

Przed każdym zastosowaniem usunąć zatyczkę butelki. Unikać dotykania końcówki. Sprawdzoną pozycję bezpiecznego i wygodne podawania kropli opisano poniżej.

Umieścić kciuk i palec wskazu na okrągłej płytce dociskowej na szczycie butelki, a maty palec na dole butelki. Można stabilizować butelkę po boku palcem środkowym i serdecznym. Przed pierwszym zastosowaniem należy odwrócić końcówkę w dół i ucisnąć 2-3 razy do momentu pojawienia się pierwszych kropli. Nie należy odcinać końcówki.

Odchylić głowę ku tyłowi, wywinąć dolną powiekę palcem wskazującym wolnej ręki i spojrzeć w górę. Należy trzymać butelkę najbardziej pionowo jak to możliwe Unikać kontaktu końcówki butelki z palcami, oczami lub soczewkami kontaktowymi. Aby zastosować jedną do dwóch kropli preparatu ectoAlerg Krople do oczu do dolnego worka spojówkowego należy jednorazowo ścisnąć butelkę krótko i skutecznie. Dzięki opatentowanemu mechanizmowi pompki uwalniana jest dokładnie jedna kropla. Powoli zamknąć oko tak, aby jak najlepiej rozprowadzić roztwór. Powtórzyć procedurę dla drugiego oka.

Ze względów higienicznych (ochrona produktu przed zanieczyszczeniem bakteriami) każdy preparat powinien być stosowany wyłącznie przez jedną osobę. Po każdym zastosowaniu należy osuszyć końcówkę i zamknąć ją zatyczką.

Dzieci w wieku poniżej 10 lat powinny stosować ectoAlerg Krople do oczu w obecności osoby dorosłej.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Preparatu ectoAlerg Krople do oczu nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na Ektoinę lub inny składnik preparatu.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Sporadycznie, ectoAlerg Krople do oczu mogą wywoływać krótkotrwałe podrażnienie oka. przekrwienie oka lub zapalenie spojówek.

Uwagi

Po otwarciu nie należy stosować dłużej niż przez 6 tygodni.

  • Preparat ectoAlerg Krople do oczu należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
  • Należy przechowywać w temperaturze pomiędzy 2 st.C - 25 st. C.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

W razie stosowania innych kropli do oczu lub miejscowych maści ocznych, należy zachować co najmniej 15-minutowy odstęp czasowy pomiędzy zastosowaniem preparatu ectoAlerg Krople do oczu i innych leków.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 954 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Specyfika
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT