Pyralgina Termo Hot, plastry rozgrzewające, 30 szt
Pyralgina Termo Hot, plastry rozgrzewające, 30 szt
75.99 zł

Pyralgina Termo Hot, plastry rozgrzewające, 30 szt

Pyralgina Termo Hot, plastry rozgrzewające, 30 szt
Ostatnia cena produktu
75.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4,99 zł
Paczkomat InPost
4,99 zł
ODBIÓR W
4,99 zł
Wysyłka zagraniczna
19,99 zł

Opis

Plastry rozgrzewające przynoszące ulgę w bólach: pleców, ramion, krzyża, szyi, bólach reumatycznych.
 

Skład

Sproszkowane żelazo, woda, sól, węgiel aktywowany, wermikulit.

Działanie

Pyralgina Termo Hot działa do 14 godzin, przy czym optymalny efekt jest odczuwalny do 12 godzin. Plaster jednorazowy, wyłącznie do stosowania zewnętrznego, na skórę lub odzież bezpośrednio przylegającą do ciała. Średnia temperatura 52°C. Plaster nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. Można na niego swobodnie założyć ubranie i normalnie funkcjonować.

Wskazania

Pyralgina Termo Hot jest wyrobem medycznym, który skutecznie rozluźnia głębokie partie mięśni, przynosząc ulgę w bólach pleców, ramion, krzyża, szyi, ścięgien, a także w przypadku bólu reumatycznego.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Ostrożnie rozerwać saszetkę z plastrem. Wyjąć plaster z saszetki bezpośrednio przed użyciem. Zdjąć taśmę zabezpieczającą część klejącą plastra i niezwłocznie przykleić plaster w miejscu odczuwania bólu na suchą i czystą skórę lub odzież. Plaster rozgrzeje się stopniowo do przyjemnej, przynoszącej ulgę temperatury. Dla uzyskania najlepszych wyników należy pozostawić plaster na skórze przez 12 godzin. Nie należy stosować plastra w tym samym miejscu przez zbyt długi czas. W razie potrzeby jednak, kolejny plaster można nakleić w tym samym miejscu po upływie 24 godzin.
W razie wystąpienia intensywnych potów należy plaster usunąć. Plaster jest jednorazowy i przeznaczony jedynie do użytku zewnętrznego.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie wolno stosować plastra podczas snu. Nie stosować na skórę podrażnioną, uszkodzoną, po zastrzykach, a także podczas kąpieli.
Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
Nie stosować u osób, które nie mogą same usunąć plastra, o ile stosowanie plastra nie odbywa się pod kontrolą odpowiedzialnej osoby dorosłej.
Nie stosować u osób, które nie są w stanie odczuwać ciepła.
Nie stosować bezpośrednio po urazie.
Nie stosować podczas równoczesnego miejscowego stosowania na skórę różnego rodzaju produktów leczniczych lub równocześnie z innymi źródłami ciepła.

Uwagi

Przed użyciem plastra należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku: zaburzeń krążenia, cukrzycy, zapalenia stawów, chorób skóry, ciąży. Nie przecinać, nie rozdzierać lub w jakikolwiek inny sposób nie uszkadzać plastra. Plaster zawiera sproszkowane żelazo, które może być szkodliwe w przypadku połknięcia.

Producent

POLPHARMA
Pelplińska 19
Stargard Gdański

Pyralgina Termo Hot - zastosowanie i działanie

Skład:

węgiel aktywowany woda sproszkowane żelazo sól wermikulit

Postać:

plastry

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

miejscowo rozgrzewające

Wskazania:

Plastry rozgrzewające przynoszące ulgę w bólach: pleców, ramion, krzyża, szyi, bólach reumatycznych.

Dawkowanie:

Miejscowo. Plaster należy stosować na czystą, suchą i odtłuszczoną skórę, w miejscu bólu. Ostrożnie otworzyć opakowanie plastra, rozrywając folię w zaznaczonym, naciętym miejscu. Wyjąc plaster z foliowego opakowania. Usunąć taśmę ochronną plastra, która znajduje się po stronie zawierającej środek klejący. Jeśli jest to konieczne, kolejny plaster można przykleić w tym samym miejscu dopiero po 24 godzinach.   Uwaga! Pyralgina Termo Hot to plaster jednorazowy, do stosowania wyłącznie zewnętrznego na skórę lub odzież bezpośrednio przylegającą do ciała (w przypadku, kiedy odczuwana temperatura jest zbyt wysoka).   Uwaga! Nie wolno stosować plastra podczas snu. Nie stosować na skórę podrażnioną, uszkodzoną, po zastrzykach, a także podczas kąpieli. Nie stosować bezpośrednio po urazie. Nie stosować podczas równoczesnego miejscowego stosowania na skórę różnego rodzaju produktów leczniczych lub równocześnie z innymi źródłami ciepła. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników plastra, zaburzenia krążenia, cukrzycę, zapalenie stawów, choroby skóry.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią możliwość stosowania plastrów Pyralgina Termo Hot należy skonsultować z lekarzem.