Grypostop Mix, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, smak cytrynowy, 6 saszetek
13.49 zł

Grypostop Mix, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, smak cytrynowy, 6 saszetek

Grypostop Mix, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, smak cytrynowy, 6 saszetek
Ostatnia cena produktu
13.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek przeciw objawom przeziębienia i grypy.
Proszek do rozpuszczania o smaku cytrynowym.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum), dekstrometorfanu bromowodorek (Dextromethorphani hydrobromidum) i chlorfenaminy maleinian (Chlorphenamini maleas)

1 saszetka zawiera: 650 mg paracetamolu, 60 mg pseudoefedryny chlorowodorku, 20 mg dekstrometorfanu bromowodorku oraz 4 mg chlorfenaminy maleinianu.

Inne składniki leku to: kwas askorbowy, kwas cytrynowy, naturalny aromat cytrynowy, powidon, sodu cytrynian, skrobia kukurydzianą kwas stearynowy, sacharozą tytanu dwutlenek, wapnia fosforan, barwnik żółty.

Dawkowanie

Rozpuścić zawartość saszetki w szklance gorącej wody. Wypić gorący płyn małymi łykami.
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka co 4-6 godzin na dobę.
Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu 24 godzin.

Działanie

Preparat wieloskładnikowy o kompleksowym działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrażniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych.

Wskazania

Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok obocznych nosa (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, niedokrwistość, ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol oraz u pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), aktualnie lub w ciągu dwóch ostatnich tygodni. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat bez zaleceń lekarza. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Grypostop Mix o smaku cytrynowym może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.


Zaburzenia serca:
zaburzenia rytmu serca

Zaburzenia krwi i układu chłonnego:
Bardzo rzadko: niedobór krwinek białych, niedobór płytek krwi

Zaburzenia układu nerwowego:
Rzadko: senność, zawroty głowy, euforia, nadmierne uspokojenie, uczucie pustki w głowie, niepokój, nerwowość, rozdrażnienie, zaburzenia nastroju.

Zaburzenia układu oddechowego:
Spłycenie oddechu.

Zaburzenia żołądka i jelit:
Rzadko: nudności, wymioty, bóle brzucha, zaparcia

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:
Wysypka, świąd

Zaburzenia naczyniowe:
Zmiany ciśnienia tętniczego

Zaburzenia układu immunologicznego:
Rzadko: reakcje alergiczne

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych:
Objawy o różnym nasileniu od nieistotnego podwyższenia enzymów wątrobowych aż do uszkodzenia wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Grypostop Mix może wywierać znaczny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu.

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

  • Przechowywać w temperaturze do 25 st. C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 879 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Grypostop Mix - Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Dextromethorphani hydrobromidum, Chlorphenamini maleas - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol chlorowodorek pseudoefedryny bromowodorek dekstrometorfanu chlorfenaminy maleinian

Postać:

proszek do sporządzania roztworu

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwkaszlowe zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa

Wskazania:

Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok obocznych nosa (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka co 4-6 godzin na dobę, nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu 24 godzin. Rozpuścić zawartość saszetki w szklance gorącej wody. Wypić gorący płyn małymi łykami. Uwaga! Podczas stosowania leku nie wolno spożywać alkoholu. Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zawroty głowy, senność, zmęczenie, omamy, skórne reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd), obrzęk naczynioruchowy, duszność, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, napad astmy oskrzelowej, nudności, wymioty, zaparcie, ból brzucha, uszkodzenie wątroby, zaburzenia nastroju, zmiany obrazu krwi, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu lub zatrzymanie moczu, szczególnie u mężczyzn z przerostem gruczołu krokowego. U osób wrażliwych obserwowano nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi i przyspieszenie czynności serca. Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, ciężkie zaburzenia czynność nerek i/lub wątroby, jaskrę, nadczynność tarczycy. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, fenylefrynę, pseudoefedrynę, inhibitory MAO (leki stosowane w depresji), zydowudynę, leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwdrgawkowe, leki obniżające ciśnienie tętnicze, indometacynę, preparaty będące antagonistami receptorów beta ( grupa leków stosowana w chorobach serca i nadciśnieniu tętniczym). Uwaga!  Nie należy stosować preparatu Grypostop Mix z inhibitorami MAO oraz w ciągu 2 tygodni po zakończeniu leczenia tymi lekami, a także w trakcie terapii zydowudyną. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus