Fenspogal, (2 mg/ml), syrop, 150 ml
18.99 zł

Fenspogal, (2 mg/ml), syrop, 150 ml

Fenspogal, (2 mg/ml), syrop, 150 ml
Ostatnia cena produktu
18.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Fenspogal, (2 mg/ml), syrop, 150 ml

Skład

Substancją czynną leku jest fenspirydu chlorowodorek. 1 ml syropu zawiera 2 mg fenspirydu chlorowodorku. 
Inne składniki leku to: sacharoza, glicerol, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, aromat bananowy, woda oczyszczona. 

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku Fenspogal, to: 

  • Dzieci w wieku powyżej 2 lat: 4 mg/kg masy ciała na dobę, tj.: 

                − o masie ciała poniżej 10 kg: 10 do 20 ml syropu na dobę; 
                − o masie ciała powyżej 10 kg: 30 do 60 ml syropu na dobę. 

  • Dorośli: 45 do 90 ml syropu na dobę w dawkach podzielonych

Działanie

Syrop Fenspogal zawiera fenspirydu chlorowodorek, który ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela. 

Wskazania

Fenspogal stosuje się w leczeniu objawowym (kaszel i odkrztuszanie) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc. 
Uwaga: leczenie to nie może opóźniać rozpoczęcia leczenia antybiotykami, jeżeli zachodzi taka potrzeba. 

Przeciwwskazania

  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na fenspirydu chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku Fenspogal; 
  • u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Działania niepożądane

Rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000): 
przyspieszenie akcji serca (tachykardia) ustępujące po zmniejszeniu dawki, rumień, wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (ograniczony, niebolesny obrzęk w obrębie kończyn i stawów, niekiedy w obrębie głowy i szyi, mogący powodować trudności w przełykaniu i oddychaniu), rumień trwały (miejscowe przebarwienia skóry). 
 
Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): zaburzenia czynności żołądka i jelit, nudności, bóle w nadbrzuszu, senność. 
 
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji

Fenspogal - Fenspiridi hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek fenspirydu

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Choroby płuc Otolaryngologia Pediatria

Działanie :

rozszerza oskrzela przeciwzapalne

Wskazania:

Leczenie objawowe (kaszel i odkrztuszanie) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci w wieku powyżej 2 lat: 4 mg/kg masy ciała na dobę, tj.:   − o masie ciała poniżej 10 kg: 10 do 20 ml syropu na dobę;   − o masie ciała powyżej 10 kg: 30 do 60 ml syropu na dobę.  Dorośli: 45 do 90 ml syropu na dobę w dawkach podzielonych Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat. Po pierwszym otwarciu butelki lek zachowuje trwałość przez 12 miesięcy. Uwaga! W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. .

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia czynności żołądka i jelit, nudności, bóle w nadbrzuszu, senność. Rzadko: przyspieszenie akcji serca, wysypka, obrzęk naczynioruchowy (ograniczony niebolesny obrzęk w obrębie kończyn i stawów, niekiedy w obrębie głowy i szyi, mogące powodować trudności w przełykaniu i oddychaniu), rumień. Występowanie po zastosowaniu leku takich objawów niepożądanych jak np.: senność, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na fenspiryd lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy przyjmujesz inne leki przeciwhistaminowe, leki wpływające na ośrodkowy układ nerwowy (nasenne, uspakajające, przeciwdepresyjne). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.