Tanakan, 40 mg, tabletki powlekane, (import równoległy) Forf, 90 szt
Tanakan, 40 mg, tabletki powlekane, (import równoległy) Forf, 90 szt
52.49 zł

Tanakan, 40 mg, tabletki powlekane, (import równoległy) Forf, 90 szt

Tanakan, 40 mg, tabletki powlekane, (import równoległy) Forf, 90 szt
52.49 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat usprawnia krążenie obwodowe, zarówno tętnicze jak i żylne, a zwłaszcza w naczyniach włosowatych, w rezultacie poprawia ukrwienie ośrodkowego układu nerwowego.

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

Skład jednej tabletki:

  • Wyciąg z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo bilobae extractum, EGb 761) standaryzowany na zawartość 24% heterozydów Ginkgo i 6% ginkgolidów w przeliczeniu na bilobalid 40 mg
  • Składniki pomocnicze (laktoza, celuloza, skrobia kukurydziana, krzemionka, talk, stearynian magnezu, Makrogol 400 i 6000, hydroksypropylometyloceluloza, dwutlenek tytanu, tlenek żelaza czerwony)ad 250 mg

Dawkowanie

Dawkowanie i sposób stosowania:
1 dawka = 1 tabletka = 40 mg czystego wyciągu.
Zwykle przyjmuje się przed posiłkami 3 razy dziennie po jednej tabletce.
Ustępowanie objawów obserwuje się już po 1 miesiącu leczenia Tanakanem, jednak producent zaleca co najmniej 3 miesięczną kurację.

 

 

Działanie

  • Obniża agregację płytek krwi i krwinek czerwonych, dzięki czemu poprawia przepływ krwi w naczyniach.
  • W wyniku poprawienia ukrwienia ośrodkowego układu nerwowego, powoduje ustępowanie dolegliwości takich jak: zaburzenia pamięci i koncentracji, zawroty głowy, szumy uszne, zaburzenia słuchu.

Wskazania

  • Lek pomocniczy w leczeniu upośledzenia krążenia mózgowego i związanych z tym objawów czynnościowych.
  • Pomocniczo w objawach zaburzeń krążenia obwodowego.

 

Producent

FORFARM/BEAUFOUR IPSEN

Cechy produktu
PRODUCENT

Tanakan - Ginkgo biloba - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z liści miłorzębu japońskiego

Postać:

płyn doustny tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Neurologia Kardiologia

Działanie:

poprawia krążenie

Wskazania:

Szczególnie u osób starszych w zaburzeniach w układzie krwionośnym i nerwowym. Wzmacnia naczynia mózgowe, dlatego jest często zalecany osobom starszym z objawami demencji takimi jak: dezorientacja, utrata pamięci, bóle głowy, depresja, zawroty głowy, szum w uszach. Pomaga ludziom skarżącym się na skurcze nóg spowodowane upośledzonym przepływem tętniczym. Profilaktyka choroby wieńcowej serca, udaru mózgu, demencji. Ochrona ośrodkowego układu nerwowego i układu sercowo-naczyniowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Zwykle przed posiłkami, 3 razy dziennie po 1 tabletce lub po 1 ml wyciągu rozcieńczonego w 1/2 szklanki wody. Obserwuje sie ustąpienie objawów po miesiącu stosowania. Zaleca się stosować przynajmniej 3-miesięczne kuracje.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu.

Możliwe skutki uboczne:

W sporadycznych przypadkach obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy, wysypkę.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy przyjmujesz leki zmniejszające agregację płytek krwi.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ciąża nie stanowi przeciwwskazania do przyjmowania leku. W razie wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza.