Smecta, proszek, do przygotowania zawiesiny doustnej (import równoległy) Delf, 10sasz
10.19 zł

Smecta, proszek, do przygotowania zawiesiny doustnej (import równoległy) Delf, 10sasz

Smecta, proszek, do przygotowania zawiesiny doustnej (import równoległy) Delf, 10sasz
Ostatnia cena produktu
10.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Ze względu na strukturę warstwową i dużą lepkość substancji czynnej, Smecta wykazuje silne właściwości powlekające błonę śluzową przewodu pokarmowego. Na skutek oddziaływania z występującymi w śluzie glikoproteinami, Smecta zwiększa wytrzymałość warstwy śluzu pokrywającego błonę śluzową na czynniki drażniące. W wyniku tego działania i dzięki zdolności wiązania innych substancji, Smecta ochrania błonę śluzową przewodu pokarmowego. Smecta jest przepuszczalna dla promieniowania rentgenowskiego, nie barwi kału oraz w stosowanych zwykle dawkach nie zmienia fizjologicznego czasu pasażu jelitowego.

 

 

Skład

1 saszetka zawiera:
substancję czynną: diosmektyt 3 g
substancje pomocnicze: glukoza jednowodna, sacharynian sodu, aromat waniliowy, aromat pomarańczowy.

Dawkowanie

Dzieci, po konsultacji z lekarzem, zwłaszcza w przypadku biegunek ostrych:
w wieku poniżej 1 roku: 1 saszetka na dobę
w wieku od 1 do 2 lat: 1 do 2 saszetek na dobę.
w wieku powyżej 2 lat: 2 do 3 saszetek na dobę.

Dorośli:
Zwykle podaje się 3 saszetki na dobę.

Sposób podawania:

Dzieci: zawartość każdej saszetki należy rozpuścić w 50 ml wody i podawać małymi porcjami w ciągu dnia.
Dorośli: zawartość saszetki należy rozpuścić w połowie szklanki wody. Zaleca się podawanie leku między posiłkami.

Czas trwania leczenia 2-3 dni.

Wskazania

Lek Smecta stosuje się w leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki u dorosłych i dzieci.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Smecta:

  • Lek zawiera glukozę i sacharozę. U pacjentów z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy i (lub) galaktozy, lub z niedoborem sacharozy-izomaltozy (rzadkie choroby dziedziczne).

Zachować szczególną ostrożność stosując lek Smecta:

  • Podczas leczenia biegunki konieczne jest uzupełnianie płynów i elektrolitów. Objętość podawanych roztworów i ich drogę podania należy dostosować do wieku i stanu klinicznego pacjentów oraz nasilenia biegunki.
  • Jeśli nie dojdzie do ustąpienia objawów w ciągu 2-3 dni, należy zgłosić się do lekarza.
  • Gdy oprócz bólu występuje gorączka lub wymioty, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Smecta może powodować działanie niepożądane.
Bardzo rzadko obserwowano przypadki wystąpienia lub nasilenia zaparcia - leczenie można było kontynuować po zmniejszeniu dawki.
U niektórych osób w czasie stosowania leku Smecta mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Brak danych.
Stosowanie innych leków: Należy powiadomić lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, nawet tych wydawanych bez recepty.

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Smecta - Diosmectite - zastosowanie i działanie

Skład:

diosmektyt

Postać:

proszek do sporządzania zawiesiny doustnej

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

łagodzi biegunkę osłaniające

Wskazania:

Lek stosowany jest w leczeniu stanów biegunkowych u dzieci i dorosłych. Lek znalazł również zastosowanie w objawowym leczeniu bólów towarzyszących chorobom przewodu pokarmowego.

Dawkowanie:

Preparat do stosowania doustnego. W zapaleniu przełyku preparat stosować po posiłku, w pozostałych wskazaniach między posiłkami. Dorośli 1 saszetka 3 razy na dobę. Na początku leczenia, w przypadku ostrej biegunki dawkę dobową można podwoić. Należy rozpuścić zawartość saszetki w około 100 ml wody, wypić. Dzieci do 1 roku życia 1 saszetka na dobę w dwóch równych porcjach. Dzieci od 1 do 2 roku życia 1-2 saszetki na dobę. Dzieci po 2 roku życia 2-3 saszetki na dobę. Należy rozpuścić zawartość saszetki w około 50 ml wody, można też podawać z półpłynnym pokarmem. Uwaga!  Podczas leczenia biegunki konieczne jest uzupełnienie płynów i elektrolitów. Jeżeli nie dojdzie do ustąpienia objawów w ciągu 2-3 dni, należy zgłosić się do lekarza. Jeżeli oprócz bólu występuje gorączka lub wymioty, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy mogą występować tendencje do zaparć, które ustępują po zmniejszeniu dawki. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy występuje u Ciebie nietolerancja fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy i/lub galaktozy, lub z niedobór sacharozy-izomaltozy (rzadkie choroby dziedziczne). Gdy przyjmujesz inne leki. Zaleca się, aby inne leki podawać 2 godziny przed lub 2 godziny po zastosowaniu preparatu Smecta. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.