Paracetamol Zentiva, 500 mg, tabletki, 50 szt.

paracetamol, tabletka, ból, gorączka

6.99 zł
Cena za szt.: 0.14 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności
Sprawdź warianty
10 szt.
3.99 zł
0.40 zł / szt.
20 szt.
4.59 zł
0.23 zł / szt.
50 szt.
6.99 zł
0.14 zł / szt.
Minimalna kwota zamówienia: 25 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Zentiva, k.s.
U Kabelovny 130
102 37 Prague 10 (Republika Czeska)

Producent

ZENTIVA
Bonifraterska 17
Warszawa

Opis

Paracetamol Zentiva to produkt leczniczy do stosowania w leczeniu bólu o łagodnym do umiarkowanego nasilenia lub/i gorączki.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana żelowana; skrobia kukurydziana; talk (E 553); kwas stearynowy typ 50; powidon (K25); potasu sorbinian (E 202); woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak  to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie.

Wiek Masa ciała Dawkowanie Maksymalna dawka dobowa
6 do 8 lat 21 do 24 kg ½ tabletki (250 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 2,5 tabletki (1,25 g)
9 do 10 lat 25 do 32 kg ½ tabletki (250 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 3 tabletki (1,5 g)
10 do 12 lat powyżej 33 kg 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 4 tabletki (2 g)
12 do 15 lat 34 do 60 kg 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 6 tabletek (3 g)
powyżej 15 lat 34 do 60 kg 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 6 tabletek (3 g)
powyżej 15 lat powyżej 60 kg 1 do 2 tabletek (500 do 1000 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 6 tabletek (3 g)

Maksymalną dawkę dobową 8 tabletek (4 g) mogą przyjmować wyłącznie pacjenci z masą ciała powyżej 60 kg po konsultacji lekarskiej.

Działanie

Paracetamol Zentiva jest lekiem, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Paracetamol Zentiva jest wskazany w bólach głowy, mięśni, zębów, stawów, nerwobólach, bólach miesiączkowych oraz podczas gorączki.

Przeciwwskazania

Produktu leczniczego Paracetamol Zentiva nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby i nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące rzadko (mogą dotyczyć do 1 na 1 000 osób): niektóre choroby krwi, w tym agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia dotyczące płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia krwi) i zaburzenia dotyczące komórek macierzystych (zaburzenia dotyczące komórek krwionośnych w szpiku kostnym); reakcje alergiczne; depresja, splątanie i omamy; drgawki i bóle głowy; zaburzenia widzenia; obrzęk (nieprawidłowe gromadzenie się płynu pod skórą); ból brzucha, krwawienie z żołądka lub jelit, biegunka, nudności, wymioty; zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), marskość wątroby (martwica komórek wątroby); wysypka, świąd, pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami, takimi jak obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka, zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, uspokojenie, interakcje z lekami; przedawkowanie i zatrucie.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (mogą dotyczyć do 1 na 10 000 osób): pancytopenia (zmniejszenie liczby krwinek); reakcje alergiczne (należy wówczas przerwać leczenie), w tym obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs i anafilaksja; małe stężenie cukru we krwi; hepatotoksyczność (uszkodzenie wątroby spowodowane chemikaliami); mętny mocz oraz zaburzenia nerek; skurcz oskrzeli (trudności z oddychaniem) u pacjentów z nadwrażliwością na aspirynę i inne leki przeciwzapalne; krwiomocz (krew w moczu); moczenie mimowolne (niemożność oddawania moczu).

Działania niepożądane częstość nieznana ((częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka polekowa charakteryzująca się licznymi, małymi, głównie niepęcherzykowymi, sterylnymi krostkami); ciężka wysypka lub łuszcząca się skóra; zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu); obrzęk skóry, pęcherze lub wysypka spowodowane przyjęciem paracetamolu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować szczególna ostrożność jeśli pacjent ma niewydolność wątroby, ostre zapaleniem wątroby, niewydolność nerek i astmę oskrzelową, nadużywa alkoholu lub jeśli pacjent ma sepsę, jest niedożywiony, z anoreksją lub niskim BMI.

W okresie przyjmowania produktu nie wolno pić alkoholu.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Konsultacja z lekarzem wskazana jest przypadku stosowania następujących leków: barbituranów (niektóre leki o działaniu nasennym lub znieczulającym); niektórych leków przeciwdepresyjnych; probanecydu (stosowany w leczeniu żółtaczki); detreomycyny (antybiotyk); metoklopramidu lub domperydonu (leki stosowane przeciw mdłościom, przeciwwymiotne); kolestyraminy (lek o działaniu antycholinergicznym); warfaryny i innych leków pochodnych kumaryny (o działaniu przeciwzakrzepowym); zydowudyny (lek przeciwwirusowy); salicylamidu (lek o działaniu przeciwbólowym); izoniazydu (lek stosowany w leczeniu gruźlicy).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

W czasie przyjmowania produktu nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek powinien być stosowany w okresie ciąży i okresie karmienia tylko w razie zdecydowanej konieczności,  w najmniejszej, skutecznej dawce, w leczeniu krótkotrwałym.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat z masą ciała poniżej 21 kg.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij