Mobilat, (0,2 g + 1,0 g + 2,0 g)/100 g, żel, 100 g

kwas salicylowy, żel, krwiaki, siniaki, stłuczenie, stan zapalny

29,39 zł
29,39 zł / 100 g
Sprawdź warianty
50 g
19,99 zł
39,98 zł / 100 g
100 g
29,39 zł
29,39 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

STADA Arzneimittel AG.
Stadastrasse 2–18
61118 Bad Vilbel, Niemcy

Producent

STADA
Al. 3 Maja 6
Piaseczno   

Opis

Żel Mobilat to lek stosowany w pourazowych stanach zapalnych stawów i krwiakach oraz przy przeciążeniu ścięgien oraz mięśni. Żel zawiera 3 składniki aktywne. Ekstrakt z kory nadnerczy działa przeciwwysiękowo oraz przeciwzapalnie. Kwas salicylowy ułatwia wnikanie składników do tkanek, a polisiarczan mukopolisacharydu przyspiesza ich regenerację.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: mukopolisacharydowy polisiarczan (Mucopolisaccharidum polisulphatum), ekstrakt z kory nadnerczy (Suprarenal extract) i kwas salicylowy (Acidum salicylicum).

100 g żelu zawiera 0,2 g mukopolisacharydowego polisiarczanu, 1,0 g ekstraktu z kory nadnerczy i 2,0 g kwasu salicylowego.

Substancje pomocnicze: disodu edetynian, olejek rozmarynowy, etanoloamina, karbomer, glikol propylenowy, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Żel stosuje się miejscowo, zewnętrznie, na skórę. Czas stosowania leku określa lekarz na podstawie rodzaju i przebiegu choroby. Stosowanie żelu Mobilat przez dłuższy czas na większych obszarach powinno być kontrolowane przez lekarza.

Zwykle stosowane dawkowanie żelu Mobilat to 1 lub 3 aplikacje dziennie na chorobowo zmienione miejsca. Jedna dawka leku to 5–15 cm pasek żelu delikatnie wmasowanego w chore miejsce. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że to one są miejscem leczonym.

Działanie

Lek Mobilat zawiera 3 składniki aktywne o uzupełniającym się działaniu. Ekstrakt z kory nadnerczy działa przeciwzapalnie i przeciwwysiękowo. Efekt ten wspiera kwas salicylowy, ułatwiający penetrację biologicznie czynnych składników żelu do tkanek. Mukopolisacharydowy polisiarczan charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi i miejscowo zmniejszającymi krzepliwość krwi, przez co zwiększa się przepływ tkankowy, a regeneracja tkanek jest szybsza.

Wskazania

Wskazaniami do zastosowania żelu Mobilat jest leczenie pourazowych stanów zapalnych stawów i krwiaków. Lek Mobilat stosuje się także w terapii bólów występujących podczas ruchu i w stanach przeciążeniowych mięśni oraz ścięgien.

Przeciwwskazania

Nie należy stosowac leku Mobilat jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników. Nie stosować leku jeśli pacjent choruje na: ospę wietrzną, reakcje poszczepienne, grzybicze lub bakteryjne zakażenia skóry albo inne swoiste zmiany skórne w obszarze podawania leku (np. zmiany gruźlicze, kiła). Lek przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 

Rzadko występujące działania niepożądane (nie więcej niż u 1 osoby na 1000) miejscowe podrażnienia skóry 

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić nie więcej niż u 1 osoby na 10 000) uczulenia kontaktowe. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Żel należy stosować tylko na zdrową skórę, dlatego nie używać go na błony śluzowe, otwarte rany lub oczy.
Lek Mobilat zawiera glikol propylenowy i może powodować podrażnienie skóry.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Lek Mobilat może wchodzić w interakcje z: metotreksatem, sulfonylomocznikiem, innymi lekami - kwas salicylowy może zwiększać wchłanianie ich.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia bez zaleceń lekarza.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij