Felogel Neo, 10 mg/g, żel,120 g

diklofenak, żel, ból, zapalenie

12,59 zł
62,95 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Sopharma Warszawa Sp. z o. o.
Al. Jerozolimskie 136
02-305 Warszawa

Producent

SOPHARMA PLC
Iliensko Shosse 16
Sofia, Bułgaria

Opis

Lek Felogel Neo zawiera diklofenak należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go w w celu łagodzenia bólu i obrzęków po urazach stawów i ścięgien. Przeznaczony dla dzieci powyżej 14 roku życia i dorosłych. 

Skład

Substancja czynną  jest diklofenak.

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego.

Substancje pomocnicze: karbomer 980, makrogol 400, glikol propylenowy, dietanoloamina, sodu benzoesan, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę.

Dorosłych i młodzież powyżej 14 lat:  Żel należy stosować miejscowo na skórę 2 do 3 razy na dobę i dokładnie rozsmarować aż do wchłonięcia przez skórę. Wymagana ilość żelu zależy od wielkości zmienionego obszaru.

Działanie

Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Wskazania

Felogel Neo jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat w pourazowych i ograniczonych stanach zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, bólu pleców oraz ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Felogel Neo w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz inne niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć od 1 do 10 na 100 osób): - zaczerwienienie, świąd, wysypka, łuszczenie się skóry i suchość skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 10 000 osób): - nadwrażliwość na światło. - wysypka grudkowa.

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): - uczucie pieczenia w miejscu podania.

Jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów alergii, należy przerwać stosowanie leku Felogel Neo i natychmiast powiadomić lekarza lub farmaceutę: pęcherzowe zapalenie skóry: miejscowy obrzęk i pęcherze mogą występować na leczonym obszarze (mogą dotyczyć do 1 na 1000 osób); reakcje alergiczne, takie jak pokrzywka (mogą dotyczyć 1 na 10 000 osób); duszność, świszczący oddech (astma) (może dotyczyć do 1 na 10 000 osób); obrzęk twarzy lub gardła (może dotyczyć 1 na 10 000 osób).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność jeśli: pacjent ma wrzód żołądka lub dwunastnicy; niewydolność krążenia (chorobę serca, która może prowadzić do łatwego męczenia się, duszności, obrzęki wokół kostek, itp.); pacjent ma problemy z nerkami; u pacjenta występowała nadwrażliwość na pokarmy i leki; pacjent choruje na astmę lub inne choroby uczuleniowe; u pacjenta występowała nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne leki przeciwreumatyczne.

Felogel Neo należy stosować tylko na nieuszkodzoną powierzchnię skóry. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi, nie połykać. W przypadku wystąpienia wysypki należy zaprzestać stosowania. Nie należy stosować z opatrunkami nieprzepuszczającymi powietrza.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy ciąży oraz w okresie laktacji lek może być stosowany wyłącznie na zalecenie lekarza i z zachowaniem środków ostrożności. Nie należy go stosować w czasie ostatnich trzech miesięcy ciąży.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 14 roku życia.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij