Xaluron, globulki dopochwowe, 10 szt
16.49 zł

Xaluron, globulki dopochwowe, 10 szt

Xaluron, globulki dopochwowe, 10 szt
Ostatnia cena produktu
16.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat przeznaczony dla kobiet. Zalecany jako środek wspomagający procesy odnowy w leczeniu stanów atrofii (zaniku) błony śluzowej pochwy (w okresie menopauzy, chemio- i radioterapii, po usunięciu przydatków, po porodach i zabiegach).

Skład

Składniki czynne: sól sodowa kwasu hialuronowego 5 mg, wyciąg olejowy z wąkrotki azjatyckiej, wyciąg olejowy z nagietka, wyciąg olejowy z aloesu, wyciąg olejowy z drzewa herbacianego,
Składniki pomocnicze: butyl hydroksytoluen (BHT), glicerydy półsyntetyczne (masa czopkowa A) isopropyl paraben, izobutyl paraben, butyl paraben.

Działanie

Preparat zawiera w swoim składzie 5 mg soli sodowej kwasu hialuronowego, który zwiększa uwodnienie tkanek ułatwiając odnowę komórek nabłonka, a poprzez to ułatwia leczenie ran i odnowę uszkodzonych tkanek.

Wskazania

Stany atrofii i dystrofii błony sluzowej pochwy.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Dopochwowo. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się jedną globulkę przed położeniem się spać. Globulkę należy założyć głęboko do pochwy. Globulki dopochwowe zapakowane są w plastikową folię ochronną. Przed wyjęciem globulki z folii ochronnej należy się upewnić, że konsystencja globulki jest dostatecznie zwarta i daje możliwość poprawnego założenia. Jeśli globulka jest zbyt płynna należy (nie wyjmując jej z opakowania) na kilka minut włożyć ją do lodówki lub pod strumień zimnej, bieżącej wody. Następnie należy rozerwać folię ochronną od strony, gdzie jest fabrycznie rozdzielona i wyjąć globulkę, uprzednio umytymi rękoma. Folię ochronną należy wyrzucić. Globulkę założyć w pozycji leżącej, głęboko wprowadzając ją palcem do pochwy. Globulki nie wolno aplikować z fragmentami folii ochronnej. Należy unikać kontaktu globulki z oczami.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Żadne istotne działania niepożądane nie zostały zgłoszone.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Postać
Sposób aplikacji

Xaluron - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa kwasu hialuronowego

Postać:

globulki dopochwowe

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie :

przyspiesza procesy regeneracji nawilżające

Wskazania:

Jako środek wspomagający procesy odnowy w leczeniu stanów atrofii (zaniku) błony śluzowej pochwy (w okresie menopauzy, chemio- i radioterapii, po usunięciu przydatków, po porodach i zabiegach).

Dawkowanie:

Dopochwowo. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się jedną globulkę przed położeniem się spać. Globulkę należy założyć głęboko do pochwy. Globulki dopochwowe zapakowane są w plastikową folię ochronną. Przed wyjęciem globulki z folii ochronnej należy się upewnić, że konsystencja globulki jest dostatecznie zwarta i daje możliwość poprawnego założenia. Jeśli globulka jest zbyt płynna należy (nie wyjmując jej z opakowania) na kilka minut włożyć ją do lodówki lub pod strumień zimnej, bieżącej wody. Następnie należy rozerwać folię ochronną od strony, gdzie jest fabrycznie rodzielona i wyjąć globulkę, uprzednio umytymi rękoma. Folię ochronną należy wyrzucić. Globulkę założyć w pozycji leżącej, głęboko wprowadzając ją palcem do pochwy. Globulki nie wolno aplikować z fragmentami folii ochronnej. Należy unikać kontaktu globulki z oczami.

Możliwe skutki uboczne:

Długotrwałe stosowanie może spowodować reakcje nadwrażliwości. W takim przypadku zaleca się przerwanie terapii i kontakt z lekarzem.