Starazolin Free, 0,5 mg/ml, krople do oczu, 10 ml

tetryzolina, krople, pieczenie, podrażnienie, zaczerwienienie

21,39 zł
213,90 zł / 100 ml

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Czerwony Starazolin®
FREE

krople do oczu
10 ml

Jedyny lek na zaczerwienione
oczy, bez konserwantów!*

Krople do oczu Starazolin® FREE są wskazane do stosowania przy objawach takich jak:

Zmniejszanie przekrwienia spojówek u pacjentów
z niezakaźnym podrażnieniem oka, wywołanym np. przez:

Starazolin® FREE to:


WYGODA STOSOWANIA
Jedyny lek na czerwone oko z zakraplaczem w systemie 3K*
 

SZYBKIE DZIAŁANIE
Miejscowe zastosowanie leku na spojówkę prowadzi w ciągu kilku minut do zwężenia naczyń, utrzymującego się przez 4 do 8 godzin**
 

BRAK KONSERWANTÓW
Produkt nie zawiera konserwantów, co dodatkowo ogranicza możliwość wystąpienia podrażnienia i uszkodzenia oka.

Jak stosować?

1. Umyć ręce.

2. Zdjąć nasadkę ochronną z butelki (rysunek 1).

3. Przytrzymać butelkę w dłoni (rysunek 2).

4. Obrócić butelkę do góry dnem i nacisnąć pompkę, aż pokaże się pierwsza kropla (rysunek 3).

Następnie odrzucić przynajmniej 5 pierwszych kropli przed zakropleniem leku do oka po raz pierwszy. Przed zakropleniem każdej kolejnej kropli należy odrzucić przynajmniej 2 krople. Jeśli lek nie był stosowany przez 15 dni lub dłużej, należy odrzucić 5 kropli przed podaniem leku do oka.

5. Odchylić głowę do tyłu i delikatnie odciągnąć dolną powiekę w dół, aby utworzyć kieszonkę pomiędzy nią a okiem. Przytrzymując butelkę do góry dnem nacisnąć pompkę i zakroplić jedną kroplę do oka (rysunek 4). Nie dotykać końcówką dozownika żadnych powierzchni aby uniknąć zakażenia roztworu.

6. Bezpośrednio po zakropleniu kropli należy ucisnąć palcem kącik oka koło nosa lub zamknąć powieki na 1-2 minuty. Pomoże to zapobiec dostaniu się leku do innych części ciała.

7. Jeśli lek stosuje się także do drugiego oka, należy powtórzyć czynności 5 i 6.

8. Bezpośrednio po użyciu zamknąć butelkę nasadką ochronną.

Starazolin® to szerokie portfolio odpowiadające na różne potrzeby związane z objawami ze strony oczu.

STARAZOLIN® SUCHE
I PODRAŻNIONE OCZY

Więcej niż zwykłe krople nawilżające

WYRÓB MEDYCZNY

STARAZOLIN® HYDROBALANCE PPH

Skuteczne i długotrwałe nawilżenie dla suchych
i zmęczonych oczu

WYRÓB MEDYCZNY

STARAZOLIN®

Natychmiastowa ulga dla zaczerwienionych oczu

LEK

STARAZOLIN® ALERGIA

Leczenie objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek

LEK

STARAZOLIN® HYDRAFORTE

Skuteczne i długotrwałe nawilżenie dla suchych
i zmęczonych oczu

WYRÓB MEDYCZNY

STARAZOLIN® FREE

Szybka pomoc dla zaczerwienionych oczu

LEK

Zapoznaj się z informacjami o produkcie

Co to jest lek Starazolin® Free i w jakim celu się go stosuje

Starazolin Free to sterylny roztwór kropli do oczu, nie zawierający środka konserwującego. Starazolin® Free zawiera jako substancję czynną tetryzoliny chlorowodorek, który należy do grupy leków zwężających naczynia krwionośne oka.

Lek ten stosuje się w przypadku niezakaźnego podrażnienia (lub) zaczerwienienia oka, wywołanego przez dym, wiatr, chlorowaną wodę lub światło, jak również w przypadku alergicznego zapalenia oka (np. kataru siennego, uczulenia na pyłki).

Miejscowe zastosowanie tego leku na spojówkę oka prowadzi w ciągu kilku minut do skurczu naczyń włosowatych (zwężenia naczyń), utrzymującego się przez 4 do 8 godzin.

Lek ten można stosować tylko w przypadku łagodnego podrażnienia oczu.

Podrażnienie lub zaczerwienienie oka jest często objawem poważnego schorzenia oka (patrz punkt 2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Starazolin Free). W razie wątpliwości należy skontaktować
się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jeśli po upływie 2 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.


*Dane IQVIA, 07A5 Eye Decong & Anti-Inflam, 01.22 kategoria nie obejmuje leków przeciwalergicznych
** Charakterystyka produktu leczniczego Starazolin FREE

Dotyczy leków Starazolin® Free, Starazolin® i Starazolin® Alergia

Starazolin® Free. Skład i postać: 1 ml kropli do oczu zawiera 0,5 mg tetryzoliny chlorowodorku. Krople do oczu, roztwór. Przejrzysty, bezbarwny roztwór (pH 6,2 - 6,5; osmolalność 0,265 - 0,306 osmol/kg). Wskazania: Zmniejszanie przekrwienia spojówek u pacjentów z niezakaźnym podrażnieniem oka, wywołanym np. przez dym, kurz, wiatr, chlorowaną wodę, światło lub reakcję alergiczną (np. katar sienny). Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr: 25913 wydane przez MZ. Lek wydawany bez recepty. ChPL: 03.07.2020

Starazolin®. Skład i postać: Każdy ml kropli zawiera 0,5 mg chlorowodorku tetryzoliny. Substancja pomocnicza o znanym działaniu: benzalkoniowy chlorek, roztwór. Krople do oczu. Płyn bezbarwny, przezroczysty, klarowny. Wskazania: W leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, wywołanych czynnikami drażniącymi takimi jak: kurz, dym, soczewki kontaktowe, wiatr, jaskrawe światło słoneczne, chlorowana woda, kosmetyki, a także w alergicznych stanach zapalnych, takich jak: katar sienny i uczulenie na pyłki traw. Starazolin łagodzi objawy towarzyszące, takie jak: pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie. Podmiot odpowiedzialny: Polfa Warszawa S.A. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr R /0331 wydane przez MZ. Lek wydawany bez recepty. ChPL: 2021.06.09.

Starazolin® Alergia. Skład i postać: Każdy ml roztworu zawiera 1 mg olopatadyny (w postaci olopatadyny chlorowodorku). Każda kropla roztworu zawiera 0,03 mg olopatadyny (w postaci olopatadyny chlorowodorku). Krople do oczu, roztwór. Przezroczysty, bezbarwny lub prawie bezbarwny roztwór. Osmolalność: 270 - 320 mOsmol/kg, pH: 6,7 - 7,3. Wskazania: Leczenie objawów ocznych u pacjentów z rozpoznanym sezonowym alergicznym zapaleniem spojówek. Produkt może być stosowany tylko u osób dorosłych. Podmiot odpowiedzialny: Polfa Warszawa S.A. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu leku Starazolin Alergia odpowiednio nr: 25314 wydane przez MZ. Lek wydawany bez recepty. ChPL: 2021.03.31

Dotyczy leków Starazolin®, Starazolin® Free i Starazolin® Alergia

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
ul. Karolkowa 22/24, 01-207 Warszawa

Pokaż wszystkie produkty STARAZOLIN

Podmiot odpowiedzialny

POLPHARMA SA
Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Opis

Starazolin Free to lek w postaci kropli do oczu bez środka konserwującego. Zmniejsza zaczerwienienie oczu wywołane czynnikiem drażniącym lub w przebiegu alergii.

Skład

Substancja czynna: tetryzoliny chlorowodorek (Tetryzolini chydrochloridum).

1 ml kropli do oczu zawiera 0,5 mg tetryzoliny chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: sodu chlorek, kwas borowy, boraks, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: jedna kropla do każdego podrażnionego oka 2 do 3 razy na dobę (o ile lekarz nie zaleci inaczej).

Podanie do oka.
Stosowanie tego produktu dłużej niż 72 godziny jest dozwolone wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Soczewki kontaktowe należy zdejmować je przed zastosowaniem tego produktu. Po zakropleniu produktu należy odczekać 15 minut przed ponownym włożeniem soczewek kontaktowych.

Działanie

Starazolin Free obkurcza naczynia krwionośne przez co zmniejsza zaczerwienienie oczu. Działanie zwężające naczynia krwionośne i zmniejszające przekrwienie tetryzoliny rozpoczyna się w ciągu kilku minut od podania miejscowego i utrzymuje się przez 4 do 8 godzin.

Wskazania

Zmniejszanie przekrwienia spojówek u pacjentów z niezakaźnym podrażnieniem oka, wywołanym np. przez dym, kurz, wiatr, chlorowaną wodę, światło lub reakcję alergiczną (np. katar sienny).

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą oraz u pacjentów z jaskrą z wąskim kątem przesączania; ciężką chorobą układu krążenia (np. choroba tętnic wieńcowych serca lub nadciśnienie tętnicze); guzem chromochłonnym nadnerczy; rozrostem gruczołu krokowego; zaburzeniami przemiany materii (np. nadczynność tarczycy, cukrzyca, porfiria).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często (występują u mniej niż 1 na 10 pacjentów): nasilony obrzęk błony śluzowej oka (przekrwienie reaktywne), pieczenie lub suchość błony śluzowej oka, kołatanie serca, ból głowy, drżenie, osłabienie, potliwość, podwyższone ciśnienie tętnicze, szybkie tętno.

Rzadko (występują u mniej niż 1 na 1000 pacjentów): rozszerzenie źrenic.

Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów): keratynizacja (rogowacenie) powierzchni spojówki, prowadząca do zamknięcia kanalików łzowych i łzawienia spowodowanego zaburzeniami w odpływie łez po przedłużającym się stosowaniu tego leku.

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): szczypanie w oku lub jego okolicy, zaczerwienienie, obrzęk, ból, swędzenie, niewyraźne widzenie, podrażnienie spojówek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produkt Starazolin Free należy stosować wyłącznie w przypadku niewielkiego podrażnienia oczu. Jeśli w ciągu 48 godzin nie nastąpi poprawa lub podrażnienie i zaczerwienienie oczu utrzymują się, lub nasilają, należy natychmiast odstawić krople i skonsultować się z lekarzem.

Nie zaleca się stosowania tego produktu w przypadku suchego zapalenia błony śluzowej nosa lub suchego zapalenia rogówki i spojówek.

Pacjenci z nadwrażliwością kontaktową na srebro w wywiadzie nie powinni stosować tego produktu, ponieważ krople mogą zawierać śladowe ilości srebra.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30°C.

Po pierwszym otwarciu butelki okres ważności wynosi 28 dni. Przechowywać po pierwszym otwarciu w temperaturze poniżej 30°C.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Starazolin Free nie należy stosować u pacjentów przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (IMAO), trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub inne leki, które mogą podwyższać ciśnienie tętnicze.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Starazolin Free u kobiet w ciąży ani karmiących piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy stosować poniżej 2 roku życia. U dzieci od 2 do 12 roku życia przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Po zakropleniu tego leku może występować rozszerzenie źrenic, oślepianie przez światło lub niewyraźne widzenie, co może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Należy zachować ostrożność.

Cechy produktu

  • Część ciała
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij