Apselan Plus, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane, 20 szt.

ibuprofen, pseudoefedryna, tabletka, ból, gorączka, katar, stan zapalny

8.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Polfarmex S.A.
Józefów 9
99-300 Kutno

Opis

Apselan plus to lek złożony udrażniający nos oraz działający przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Apselan Pus w tabletkach powlekanych zawiera 2 substancje czynne i działa wielokierunkowo. Ibuprofen zmniejsza ból i gorączkę, a także stan zapalny. Pseudoefedryna zmniejsza przekrwienie śluzówki w nosie i udrażnia nos oraz zatoki oboczne nosa. Lek można stosować doraźnie przy niedrożności nosa czy zatok z towarzyszącym bólem głowy, gorączką.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: ibuprofen i pseudoefedryna.

1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 30 mg pseudoefedryny.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian. Otoczka: laktoza jednowodna, hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się w całości doustnie, po posiłku. Zalecane dawkowanie Apselan Plus dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 15 lat to 1 do 2 tabletek powlekanych co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek.

Działanie

Apselan Plus posiada w składzie 2 substancje czynne i działa wielokierunkowo. Ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz zmniejsza stan zapalny. Pseudoefedryna pomaga przy niedrożności nosa, przez zmniejszanie przekrwienia błony śluzowej nosa.

Wskazania

Apselan Plus przeznaczony jest do stosowania doraźnego w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Apselan Plus:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, aspirynę lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub w przeszłości występowały wysypki skórne, pokrzywka, świąd, trudności z oddychaniem, ucisk w klatce piersiowej, obrzęk ust, twarzy, warg lub języka podczas stosowania tych leków lub jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • u pacjentów ze skazą krwotoczną (skłonnością do krwawień);
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca;
  • w ciąży;
  • w okresie karmienia piersią;
  • u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne NLPZ w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych);
  • u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, tachykardią (przyspieszenie akcji serca), nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową, częstoskurcz;
  • u pacjentów u których wystąpiło zatrzymanie moczu;
  • u pacjentów z nadczynnością tarczycy, jaskrą z wąskim kątem;
  • u pacjentów z przebytym krwotocznym udarem mózgu lub występowaniem czynników ryzyka, które mogą zwiększać ryzyko krwotocznego udaru mózgu, na przykład w wyniku przyjmowania leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie, stosowanych doustnie lub do nosa.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 na 10 pacjentów): - zaburzenia żołądkowe, takie jak uczucie dyskomfortu w brzuchu, niestrawność, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia.
Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 na 100 pacjentów): utrata apetytu; ból głowy, zawroty głowy, trudności z zasypianiem, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie; zaburzenia widzenia; suchość w ustach, pragnienie; ból brzucha lub wrzody żołądkowe, czasem z krwawieniem lub perforacją (krew w wymiotach, krew w stolcu), nasilenie zapalenia jelita grubego lub choroby Crohna; wysypki skórne.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 1000 pacjentów): pokrzywka, świąd, zaczerwienienie, pocenie się; szum w uszach („dzwonienie w uszach”); nerwowość, drżenie lęk, niepokój, omamy; pogorszenie astmy; palpitacje, kołatanie serca; uszkodzenie tkanki nerek, podwyższone stężenie mocznika we krwi.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 osób): obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, ból w klatce piersiowej, zawał serca, zaburzenia rytmu serca; zapalenia o podłożu infekcyjnym, objawy zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (ból głowy, gorączka, sztywność karku); zaburzenia krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza). Pierwsze objawy: gorączka, ból gardła, owrzodzenie w jamie ustnej, objawy grypopodobne, wycieńczenie, niewyjaśnione krwawienie z nosa lub siniaki; ciężkie reakcje alergiczne; reakcje psychotyczne, depresja, nietypowe zachowanie; niewydolność nerek i inne zaburzenia nerek, trudności w oddawaniu moczu; zaburzenia wątroby; zapalenie przełyku (zgaga), zapalenie trzustki; ciężkie reakcje skórne.

Częstość nieznana: reakcja lekowa z eozynofilią i objawami ogólnoustrojowymi ( ang. Drug reaction with eosinophilia and systemic symptoms (DRESS)). Ciężkie reakcje skórne zwane jako DRESS mogą obejmować: wysypkę skórną, gorączkę, obrzęk węzłów chłonnych i zwiększone stężenie eozynofili (rodzaj białych krwinek). Czerwona łuskowata wysypka ze zgrubieniami pod skórą i pęcherzami, umiejscowiona przeważnie w fałdach skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z gorączką występującą na początku leczenia (ostra uogólniona osutka krostkowa). Jeśli takie objawy wystąpią, należy przerwać przyjmowanie leku Infex Zatoki i niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną. Zapalenie jelita grubego spowodowane niedostatecznym dopływem krwi (niedokrwienne zapalenie jelita grubego).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Apselan Plus należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Przyjmowanie leków przeciwzapalnych/przeciwbólowych, takich jak ibuprofen, może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru, w szczególności gdy są stosowane w dużych dawkach. Nie należy przekraczać zalecanej dawki i czasu trwania leczenia.

Przed rozpoczęciem stosowania leku Infex Zatoki, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty:

  • jeśli pacjent ma astmę ze względu na ryzyko wystąpienia napadu astmy,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia krzepliwości krwi,
  • jeśli pacjent przyjmuje leki rozrzedzające krew, np. warfarynę, aspirynę w małych dawkach,
  • jeśli pacjent przyjmuje leki, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia wrzodów żołądka lub krwawienia, np. steroidy, leki przeciwdepresyjne z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu serotoniny (SSRI) (np. fluoksetyna, paroksetyna) lub leki z grupy NLPZ, w tym aspirynę,
  • jeśli pacjent ma psychozę lub cukrzycę,
  • jeśli u pacjenta występują choroby przewodu pokarmowego w wywiadzie (np. wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub choroba Crohna),
  • jeśli u pacjenta występują problemy z nerkami lub wątrobą,
  • jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwmigrenowe.

Notowano występowanie ciężkich reakcji skórnych związanych ze stosowaniem leku Apselan Plus. Jeśli pojawią się: jakakolwiek wysypka na skórze, zmiany na błonach śluzowych, pęcherze lub inne objawy uczulenia, należy przerwać przyjmowanie leku Apselan Plus i niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną, ponieważ mogą to być pierwsze objawy bardzo ciężkiej reakcji skórnej.

Apselan Plus zawiera laktozę, więc jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Apselan Plus może wchodzić w interakcje z:

  • kwasem acetylosalicylowym,
  • innymi niesteroidowymi lekami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi,
  • inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), jęli były stosowane w ciągu ostatnich 14 dni,
  • innymi lekami obkurczającymi naczynia krwionośne w nosie (np. fenylefryna czy efedryna),
  • lekami rozrzedzającymi krew,
  • steroidami,
  • lekami przeciwdepresyjnymi z grupy SSRI (np. paroksetyna, fluoksetyna),
  • NLPZ,
  • inhbitorami ACE,
  • lekami beta-adrenolitycznymi,
  • antagonistami receptorów angoiotensyny II,
  • glikozydami nasercowymi,
  • cyklosporyną,
  • litem, TLPD,
  • fentyoiną,
  • probenecydem, sulfinopirazonem,
  • sulfonylomocznikiem,
  • lekami moczopędnymi,
  • metotreksatem,
  • antybiotykami chinolonowymi,
  • cyklosporyną, takrolimusem, trimetoprimem,
  • lekami przeciwmigrenowymi,
  • zydowudyną,
  • heparyną.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek należy przyjmować po posiłku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wolno stosować Apselanu Plus w czasie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne

Apselan Plus może powodować pozytywny wynik kontroli antydopingowej.

Wpływ na płodność

Lek może mieć niekorzystny wpływ na płodność w przypadku kobiet.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 15 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W czasie stosowania leku Apselan Plus należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij