Alpicort E, płyn na skórę, 100 ml (import równoległy, InPharm)
Alpicort E, płyn na skórę, 100 ml (import równoległy, InPharm)
47.99 zł

Alpicort E, płyn na skórę, 100 ml (import równoległy, InPharm)

Alpicort E, płyn na skórę, 100 ml (import równoległy, InPharm)
Ostatnia cena produktu
47.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Spis treści:

Opis

Importer: InPharm
Kraj: Czechy
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Producent

INPHARM/DR.AUGUST WOLFF

Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Pora stosowania
PRODUCENT

Alpicort E - Prednisolonum, Estradioli benzoas, Acidum salicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

estradiol kwas salicylowy prednizolon

Postać:

płyn

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwzapalne pobudza odrost włosów antyandrogenowe

Wskazania:

Różne typy łysienia, łysienie androgenowe u mężczyzn i kobiet.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Płyn nanosi się przy pomocy aplikatora na chorobowo zmienione powierzchnie skóry głowy, a następnie masuje skórę głowy przez 2-3 minuty. Czas leczenia zależy od typu oraz przebiegu schorzenia i musi być oceniony indywidualnie przez lekarza prowadzącego. Uwaga! Nie stosować na błony śluzowe oraz w okolicy oczu. Nie stosować u dzieci do 12 roku życia. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Preparat stosowany długotrwale może wywołać trądzik posteroidowy, rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych, zmiany zanikowe skóry, odbarwienie i rozstępy skórne. Lek stosowany zgodnie z zalecaniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na glikokortykosteroidy, kwas salicylowy lub inne składniki preparatu, zakażenia skóry, trądzik różowaty lub młodzieńczy, a także gdy stwierdzono u Ciebie nowotwór o podłożu estrogenowym. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią jedynie po konsultacji z lekarzem.