×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Diagopsa, test na prostatę (wykrywanie antygenu PSA), 1 zestaw
Diagopsa, test na prostatę (wykrywanie antygenu PSA), 1 zestaw
18.99 zł

Diagopsa, test na prostatę (wykrywanie antygenu PSA), 1 zestaw

Diagopsa, test na prostatę (wykrywanie antygenu PSA), 1 zestaw
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł
Paczkomat InPost
6.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
6.99 zł
Wysyłka zagraniczna
29.99 zł

Opis

DiagoPSA TEST jest stosowany do wykrywania podwyższonego stężenia swoistego antygenu sterczego (PSA), co może się wiązać z powiększeniem gruczołu prostaty (łagodny przerost prostaty) lub, w niektórych wypadkach, oznaczać występowanie raka prostaty. Przeprowadzenie testu wśród zdrowych mężczyzn pozwala na wykrycie osób chorych wtedy, gdy nie mają jeszcze objawów choroby nowotworowej.
 
Problemy z gruczołem krokowym (prostatą) ma coraz więcej mężczyzn w wieku średnim, zwłaszcza po pięćdziesiątym roku życia. Rak gruczołu krokowego jest najczęściej spotykanym nowotworem złośliwym u mężczyzn i stanowi on 20 % wszystkich nowotworów.

W Polsce rak prostaty pod względem częstości występowania znajduje się na trzecim miejscu, zaraz po raku płuc i żołądka. Stanowi on około 5% wszystkich zgonów z powodu nowotworów u mężczyzn.

Wczesne zdiagnozowanie zmian chorobowych w obrębie gruczołu prostaty, nawet nowotworowych oraz podjecie prawidłowego leczenia dają dużą szansę na powstrzymanie rozwoju choroby.

Skład

Zawartość opakowania:

  • 1 płytka testowa i 1 pipeta.
  • 1 fiolka roztworu testującego
  • 1 jałowa igła automatyczna do nakłucia palca
  • 1 wacik nasączony alkoholem
  • instrukcja użycia

Działanie

stężenie swoistego antygenu sterczowego jest mierzone w próbce krwi. Próbkę krwi pobieramy z opuszki palca bezboleśnie, nakłuwając specjalnym urządzeniem znajdującym się w zestawie testowym. Następnie przy użyciu pipety przenosimy ją na płytkę testową. Dodajemy bufor i czekamy na wynik 10 minut. Stężenie graniczne, na którym opiera się działanie testu, wynosi 4 ng/ml.

Każdy mężczyzna wykonując samodzielnie DiagoPSA test będzie mógł zaledwie w ciągu 10 minut ustalić czy w jego organizmie zaczyna się dziać coś niepokojącego. Jeżeli tak, wykonanie testu będzie pierwszym krokiem do uświadomienia sobie zagrożenia i zwrócenia się do lekarza specjalisty o pomoc w dalszej walce z chorobą.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Nakłuć palec lancetem i pobrać próbkę krwi do pipety.
Naniesć próbkę krwi na pole testowe (S).
Dodać roztwór testujący na pole testowe (D).
Odczytać wynik.

Producent

DIAGNOSIS
Sienkiewicza 82,
Białystok
Cechy produktu