Diagopsa, test na prostatę (wykrywanie antygenu PSA), 1 zestaw
24.49 zł

Diagopsa, test na prostatę (wykrywanie antygenu PSA), 1 zestaw

Diagopsa, test na prostatę (wykrywanie antygenu PSA), 1 zestaw
Ostatnia cena produktu
24.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

DiagoPSA TEST jest stosowany do wykrywania podwyższonego stężenia swoistego antygenu sterczego (PSA), co może się wiązać z powiększeniem gruczołu prostaty (łagodny przerost prostaty) lub, w niektórych wypadkach, oznaczać występowanie raka prostaty. Przeprowadzenie testu wśród zdrowych mężczyzn pozwala na wykrycie osób chorych wtedy, gdy nie mają jeszcze objawów choroby nowotworowej.
 
Problemy z gruczołem krokowym (prostatą) ma coraz więcej mężczyzn w wieku średnim, zwłaszcza po pięćdziesiątym roku życia. Rak gruczołu krokowego jest najczęściej spotykanym nowotworem złośliwym u mężczyzn i stanowi on 20 % wszystkich nowotworów.

W Polsce rak prostaty pod względem częstości występowania znajduje się na trzecim miejscu, zaraz po raku płuc i żołądka. Stanowi on około 5% wszystkich zgonów z powodu nowotworów u mężczyzn.

Wczesne zdiagnozowanie zmian chorobowych w obrębie gruczołu prostaty, nawet nowotworowych oraz podjecie prawidłowego leczenia dają dużą szansę na powstrzymanie rozwoju choroby.

Skład

Zawartość opakowania:

  • 1 płytka testowa i 1 pipeta.
  • 1 fiolka roztworu testującego
  • 1 jałowa igła automatyczna do nakłucia palca
  • 1 wacik nasączony alkoholem
  • instrukcja użycia

Działanie

stężenie swoistego antygenu sterczowego jest mierzone w próbce krwi. Próbkę krwi pobieramy z opuszki palca bezboleśnie, nakłuwając specjalnym urządzeniem znajdującym się w zestawie testowym. Następnie przy użyciu pipety przenosimy ją na płytkę testową. Dodajemy bufor i czekamy na wynik 10 minut. Stężenie graniczne, na którym opiera się działanie testu, wynosi 4 ng/ml.

Każdy mężczyzna wykonując samodzielnie DiagoPSA test będzie mógł zaledwie w ciągu 10 minut ustalić czy w jego organizmie zaczyna się dziać coś niepokojącego. Jeżeli tak, wykonanie testu będzie pierwszym krokiem do uświadomienia sobie zagrożenia i zwrócenia się do lekarza specjalisty o pomoc w dalszej walce z chorobą.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Nakłuć palec lancetem i pobrać próbkę krwi do pipety.
Naniesć próbkę krwi na pole testowe (S).
Dodać roztwór testujący na pole testowe (D).
Odczytać wynik.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h