Flexus Fluid One, 20mg/ml, żel do wstrzykiwań dostawowych, 1 ampułkostrzykawka, 3 ml
679.99 zł

Flexus Fluid One, 20mg/ml, żel do wstrzykiwań dostawowych, 1 ampułkostrzykawka, 3 ml

Flexus Fluid One, 20mg/ml, żel do wstrzykiwań dostawowych, 1 ampułkostrzykawka, 3 ml
Ostatnia cena produktu
679.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

FLEXUS® FLUID ONE to produkt dostępny w postaci szklanych strzykawek zawierających kwas hialuronowy. FLEXUS® FLUID ONE jest klarownym, przezroczystym, lepkim, sterylnym i niepirogenicznym roztworem. Kwas hialuronowy stabilizowany uzyskiwany jest z mikroorganizmów. Produkt przeznaczony do jednorazowego użycia. Kwas hialuronowy to naturalny wielocukier, będący ważnym składnikiem strukturalnym skóry, tkanki podskórnej i łącznej, występujący w postaci mazi stawowej. Kwas hialuronowy jest identyczny u wszystkich żyjących organizmów i wysoce biokompatybilny.

Skład

 • Substancja czynna: 60 mg hialuronianu sodu.
 • Substancje dodatkowe: disodu dwunastowodny fosforan, sodu diwodorofosforan dwuwodny, chlorek sodu, woda oczyszczona do wstrzykiwań do 3,0 ml, pH 6.8~7.8.

Działanie

FLEXUS® FLUID ONE pomaga równoważyć mechaniczne obciążenie z zewnątrz. Tworzy on barierę ochronną stawu. FLEXUS* FLUID ONE chroni tkankę maziową i wspomaga odnowę chrząstki stawowej.

Wskazania

FLEXUS® FLUID ONE wskazany jest w leczeniu bólu, który towarzyszy chorobie zwyrodnieniowej stawów (OA).

Sposób użycia wyrobu medycznego

U osób dorosłych z chorobą zwyrodnieniową stawów należy zastosować wyrób medyczny FLEXUS® FLUID ONE w ilości 1 strzykawki na turę leczenia. Produkt podaje się przez iniekcje do stawu. Dawkowanie i czas wstrzykiwania zależą oa objawów. Produkt należy wstrzykiwać przy użyciu igły 18-22G wprowadzanej do jamy stawowej.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Nie stosować u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na preparaty hialuronowe.
 • Wstrzyknięcia do jamy stawowej są przeciwwskazane w przypadku obecnych lub przebytych infekcji oraz chorób skórnych w obszarze wstrzyknięcia.
 • FLEXUS* FLUID ONE przeznaczony jest do stosowania jako implant do jamy stawowej. Wyrobu FLEXUS* FLUID ONE nie można poddawać ponownej sterylizacji ani łączyć z innymi produktami.
 • Należy unikać wstrzyknięć do naczyń krwionośnych i tkanek otaczających. Pacjentów z reakcjami alergicznymi na inne leki w wywiadzie lub cierpiących na choroby wątroby należy poddać obserwacji lekarskiej.
 • Jeśli opakowanie jest uszkodzone, nie należy stosować produktu.
 • Powtórne użycie tego samego wyrobu może wywołać infekcję a nawet poważną reakcję zapalną.
 • Ze względu na osłabienie czynności organów u osób w podeszłym wieku, lekarz powinien zachować szczególną ostrożność w tej grupie wiekowej.
 • Stosowanie u kobiet w dąży i karmiących piersią Jeśli oczekiwane efekty leczenia przewyższają możliwe działania niepożądane, wyrób FLEXUS* FLUID ONE może być stosowany w tej grupie pacjentów. Kobiety karmiące piersią powinny przerwać karmienie na czas trwania terapii.
 • Stosowanie u dzieci :Bezpieczeństwo stosowania wyrobu FLEXUS* FLUID ONE u dzieci nie jest znane; dlatego też stosując produkt w tej grupie wiekowej lekarz powinien zachować szczególną ostrożność

Uwagi

FLEXUS® FLUID ONE przeznaczony jest do podawania jedynie przez uprawniony personel medyczny, zgodnie z lokalnym prawem. Strzykawka, igła oraz inne nie zużyte materiały powinny zostać zutylizowane bezpośrednio po zakończeniu aplikacji. Jeśli opakowanie jest uszkodzone, nie należy stosować produktu. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją.

Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić przed słońcem i nie zamrażać.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 916 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik