Mucofluid, aerozol do nosa, (50 mg / ml), 12,5 ml

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
26.99 zł
  • Producent:UCB PHARMA
  • Typ preparatu:Na receptę
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Mucofluid


Szczegółowy opis produktu


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 840 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Mucofluid - Mesnum - zastosowanie i działanie

Skład:

mesna

Postać:

aerozol do nosa

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna , Otolaryngologia

Działanie :

ułatwia usuwanie zalegającej wydzieliny z nosa

Wskazania:

Objawowe leczenie niedrożności nosa spowodowanej zbyt gęstą i lepką wydzieliną.

Dawkowanie:

Rozpylać do przewodów nosowych. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko podrażnienie błony śluzowej nosa, kaszel.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na mesnę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

1. czy jest jakiś tańszy zamiennik dla dziecka 4 lata?

Płeć pacjenta: mężczyzna
Wiek pacjenta: 4

Szanowna Pani, Niestety nie ma żadnego odpowiednika o tym samym składzie. Dodatkowo można stosować wodę morską, która również ładnie rozrzedza gęstą wydzielinę. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl



Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus