Espumisan, (40 mg/ml) krople doustne, 30 ml (import równoległy, InPharm)
18.49 zł

Espumisan, (40 mg/ml) krople doustne, 30 ml (import równoległy, InPharm)

Espumisan, (40 mg/ml) krople doustne, 30 ml (import równoległy, InPharm)
Ostatnia cena produktu
18.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek przeciw wzdęciom.

Importer: InPharm
Kraj: Niemcy
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

Symetykon

Hydroksypropyloceluloza, kwas sorbowy, sacharyna sodowa, aromat bananowy, monostearynian glicerolu, makrogolu 1500 stearynian, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Niemowlęta powyżej 1miesiąca życia- 1ml-2ml w 2-4 razy dawkach podzielonych

Dzieci 1-6lat- 1ml 3-5razy na dobę

Dzieci 6-14lat- 1ml-2ml 3 do 5 razy na dobę

Młodzież i dorośli- 2ml 3 do 5 razy na dobę

Działanie

Substancja czynna leku zmniejsza powierzchniowe napięci pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie. Dzięki temu gazy, uwolnione na tej drodze, mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit.

Wskazania

  • objawowe leczenie zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym
  • wspomagająco w niemowlęcych kolkach jelitowych u niemowląt powyżej 1 miesiąca życia.
  • wspomagająco w przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych i USG jamy brzusznej oraz gastroskopii

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Espumisan - Simeticonum - zastosowanie i działanie

Skład:

symetykon

Postać:

krople doustne kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Pediatria Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

łagodzi wzdęcia

Wskazania:

Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych. Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe). Krople są również stosowane w leczeniu wspomagającym kolek jelitowych u niemowląt powyżej 1 miesiąca życia oraz w zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku oraz jeśli to konieczne przed snem. W stanach nadmiernego gromadzenia gazów w przewodzie pokarmowym, dzieci w wieku szkolnym i dorośli: 1-4 kapsułki na dobę. Dawka maksymalna dla dorosłych to 6 kapsułek. W przygotowaniu pacjentów do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej, w dniu poprzedzającym badanie - 2 kapsułki wieczorem oraz rano w dniu badania - 2 kapsułki. Leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia dolegliwości. Preparat może być podawany przez dłuższy okres czasu. Podczas stosowania preparatu nie należy pić napojów gazowanych. Dla dzieci powyżej 2 miesiąca życia przeznaczona jest forma kropli doustnych. Niemowlętom simetikon w postaci kropli podawać dodając go do butelki z mlekiem lub z niewielką ilością płynu na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią. Kropli nie należy stosować u dzieci do ukończenia 1 miesiąca życia.

Możliwe skutki uboczne:

Nie zanotowano działań niepożądanych związanych ze stosowaniem leku. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwości na składniki preparatu i 4-hydroksybenzoesan. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak badań odnośnie bezpieczeństwa i skuteczości stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.