Isotrexin, (20 mg + 0,5 mg)/g, żel, 30 g
Isotrexin, (20 mg + 0,5 mg)/g, żel, 30 g
46.99 zł

Isotrexin, (20 mg + 0,5 mg)/g, żel, 30 g

Isotrexin, (20 mg + 0,5 mg)/g, żel, 30 g
Ostatnia cena produktu
46.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Isotrexin - Erythromycinum, Isotretinoinum - zastosowanie i działanie

Skład:

erytromycyna izotretinoina

Postać:

żel

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwbakteryjne pobudza odnowę komórek naskórka zmniejsza aktywność gruczołów łojowych zmniejsza rogowacenie

Wskazania:

Lekka i umiarkowana postać trądziku pospolitego, przebiegająca zarówno ze zmianami zapalnymi, grudkami i krostkami, jak i bez zmian zapalnych. Preparat jest szczególnie zalecany w nasilonym łojotoku.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Niewielką ilość żelu nanosi się na skórę chorobowo zmienioną. Przed zastosowaniem preparatu należy skórę umyć i osuszyć. Po zastosowaniu - dokładnie umyć ręce. Należy unikać kontaktu z oczami, błonami śluzowymi i uszkodzoną skórą. Podczas leczenia należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV (słońce, solarium). Z preparatami miejscowo znieczulającymi, kosmetykami i lekami o działaniu złuszczającym lub ścierająco-czyszczącymi nasila się działanie drażniące (zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności łącząc te leki z preparatem). Nie należy stosować w ostrym stanie zapalnym, zwłaszcza w okolicy ust. Ostrożnie stosować na skórę szczególnie wrażliwą, np. na szyi. Częstotliwość stosowania leku i czas trwania leczenia ustala lekarz. Nie stosuje się u dzieci.    

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić pieczenie, łuszczenie i zaczerwienienie skóry w pierwszych tygodniach leczenia. Jeśli objawy te utrzymują się dłużej, żel należy stosować rzadziej lub odstawić na kilka dni.   Lek Isotrexin nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na antybiotyki makrolidowe, izotretinoinę.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Leczenie należy przerwać na jeden cykl przed planowaną ciążą.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Sposób aplikacji
PRODUCENT