Ocumax 0,4 %, krople do oczu, 10 ml
16.99 zł

Ocumax 0,4 %, krople do oczu, 10 ml

Ocumax 0,4 %, krople do oczu, 10 ml
16.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

OCUMAX Nawilżające krople do oczu zawierające hialuronian sodu 0,4%.

Skład

Hialuronian sodu 0,4%, fosforan disodu, dihydroortofosforan sodu, chlorek sodu, edetynian sodu, benzalkoniowy chlorek, woda do wstrzykiwań

Zawiera środek konserwujący: benzalkoniowy chlorek

Działanie

OCUMAX 0,4% jest roztworem hialuronianu sodu o wysokiej masie cząsteczkowej otrzymanym poprzez syntezę biotechnologiczną. Hialuronian sodu powoduje, że  krople mają działanie mukomimetyczne, wiążące i wiskoelastyczne, co powoduje zwiększenie stabilności fi lmu łzowego, chroniąc powierzchnię oka i utrzymując jego prawidłowe nawilżenie.

Wskazania

Właściwości nawilżające i ochronne hialuronianu sodu zmniejszają uczucie podrażnienia, wysuszenia, pieczenia oraz odczucia ciała obcego w oku, powstałych w wyniku czynników zewnętrznych, tj. wiatr, słońce, suche powietrze, słona woda, dym, intensywne światło, klimatyzacja, centralne ogrzewanie, jak również powstałych na skutek długiej ekspozycji na promieniowanie ekranu komputera, operacji oka, zapalenia spojówek oraz używania soczewek kontaktowych.

Sposób użycia wyrobu medycznego

1 kroplę do każdego oka 2-3 razy dziennie. Odczekać 10 – 15 minut przed zastosowaniem innych środków do oczu.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie połykać. Nie dotykać oka końcówką opakowania.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Po zastosowaniu, w rzadkich przypadkach, może wystąpić krótkotrwałe pogorszenie ostrości widzenia ze względu na lepkość roztworu. Z tego względu należy odczekać kilka sekund przed wykonaniem czynności wymagających precyzyjnego widzenia.

Uwagi

Produkt wyłącznie do użytku zewnętrznego.
Po otwarciu niewykorzystany środek wyrzucić po 30 dniach od daty otwarcia opakowania.

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Ocumax - zastosowanie i działanie

Skład:

hialuronian sodu

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

nawilżające ochronne łagodzi podrażnienia

Wskazania:

Właściwości ochronne i nawilżające hialuronianu sodu zmniejszają uczucie podrażnienia, wysuszenia, pieczenia oraz odczucia ciała obcego w oku, powstałych w wyniku czynników zewnetrznych, tj. wiatr, słońce, suche powietrze, słona woda, dym, intensywne światło, klimatyzacja, centralne ogrzewanie, jak również powstałych na skutek długiej ekspozycji na promieniowanie ekranu komputera, opreacji oka, zapalenia spojówek oraz używania soczewek kontaktowych. 

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. 1 kropla do każdego oka 2-3 razy dziennie. Odczekać 10 -15 minut przed zastosowaniem innych środków do oczu.   

Możliwe skutki uboczne:

Po zastosowaniu, w rzadkich przypadkach, może wystapić krótkotrwałe pogorszenie ostrości widzenia ze względu na lepkość roztworu.