Jodyna, płyn (Gemi), (szkło), 20 ml
2.89 zł

Jodyna, płyn (Gemi), (szkło), 20 ml

Jodyna, płyn (Gemi), (szkło), 20 ml
Ostatnia cena produktu
2.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek o działaniu odkażajacym stosowany miejscowo w otarciach naskórka.

Skład

 3% roztwór jodu w etanolu z dodatkiem jodku potasu

Dawkowanie

 Zewnętrznie. Otarte miejsca i bezpośrednie okolice ran przemyć wacikiem nasączonym preparatem. Nie dotykać otwartych ran.

Działanie

 Preparat niszczy bakterie, grzyby i toksyny. Jodyna denaturuje białka stanowiące składnik plazmy drobnoustrojów, co uniemożliwia mikroorganizmom ich przetrwanie. Bakteriobójcze działanie jodyny jest wzmocnione również przez jodowodór, który wytwarza się w zetknięciu jodu z wodą. Preparat stosuje się w razie potrzeby do zmywania ran i otarć naskórka.

Wskazania

 Lek stosowany miejscowo w otarciach naskórka jako środek o działaniu odkażającym.

Przeciwwskazania

 Leku nie należy stosować u osób ze stwierdzoną nadwrażliwością na jod, a także bezpośrednio na otwarte rany oraz na duże powierzchnie skóry. Leku nie należy stosować u noworodków i niemowląt. Zaleca się zachować szczególną ostrożność stosując lek u dzieci poniżej 3 roku życia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 954 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h