• Icon
Flumycon, (5 mg/ml), syrop, 150 ml
15.93 zł 31.85 zł
31.85 zł
15.93 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH

Flumycon, (5 mg/ml), syrop, 150 ml

  • Icon
Flumycon, (5 mg/ml), syrop, 150 ml
Cena zależna od przysługującej odpłatności
15.93 zł 31.85 zł
31.85 zł
15.93 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH

Flumycon - Fluconazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

flukonazol

Postać:

kapsułki syrop

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Choroby wewnętrzne Dermatologia i wenerologia Urologia Medycyna rodzinna Ginekologia i położnictwo

Działanie :

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Zakażenia grzybicze jamy ustnej, przełyku, nosa, gardła, otrzewnej, dróg moczowych. Grzybice skóry. Zapobieganie grzybicom u pacjentów ze zmniejszoną odpornością. Kandydoza narządów płciowych, ostra lub nawracająca kandydoza pochwy, drożdżakowe zapalenie żołędzi. Kandydozy układowe.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek stosowany jest w różnej postaci i z różną częstotliwością w zależności od gatunku grzyba, miejsca zakażenia grzybiczego. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Obserwowano łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe (bóle brzucha, biegunka, wzdęcia, nudności, wymioty). W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwcukrzycowe., fenytoinę, rifampicynę. Należy poinformować lekarza o pozostałych, przyjmowanych preparatach, nawet o tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
PRODUCENT
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH