Septolete Plus, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30 ml
13.99 zł

Septolete Plus, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30 ml

Septolete Plus, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30 ml
Ostatnia cena produktu
13.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Septolete plus, aerozol do stosowania w jamie ustnej.

Skład

1ml roztworu do stosowania w jamie ustnej zawiera 10 mg benzokainy i 2 mg chlorku cetylopirydyniowego.
Substancje pomocnicze: etanol (96%), glicerol (E422), sacharyna sodowa (E954), olejek miętowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: W celu uzyskania pojedynczej dawki należy nacisnąć głowice pojemnika z aerozolem dwa razy. Dawkę można powtarzać co 2-3 godziny, do 8 razy na dobę.

Działanie

Stosuje się w celu odkażania i łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej i gardła.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe

Septolete Plus aerozol - Benzocainum, Cetylpyridini chloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

benzokaina chlorowodorek cetylpyridyny

Postać:

aerozol

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

miejscowo odkażające miejscowe przeciwbólowe

Wskazania:

Do stosowania w jamie ustnej w celu odkażania i łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie:

Miejscowo. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: w celu uzyskania pojedynczej dawki należy nacisnąć głowicę pojemnika z aerozolem dwa razy. Dawkę można powtarzać co 2-3 godziny, do 8 razy na dobę.   Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa, nie zaleca się stosowania leku Septolete Plus u dzieci w wieku do 12 lat.   Uwaga! Nie należy stosować leku Septolete Plus aerozol na otwarte rany w jamie ustnej, ponieważ chlorek cetylpirydyniowy spowalnia gojenie się ran. W przypadku ciężkich zakażeń przebiegającym z silnym bólem gardła, wysoką gorączką, bólem głowy i wymiotami, należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli objawy nie zmniejszają się po 3 dniach.   Nie należy jeść, pić, żuć ani myć zębów przez co najmniej godzinę po zastosowaniu leku Septolete Plus. Podczas stosowania leku Septolete Plus nie należy pić mleka, ponieważ zmniejsza ono skuteczność leku.   Nie należy stosować leku Septolete plus przez długi okres lub zbyt często, ponieważ dawki większe niż zalecane zwiększają ryzyko ciężkich działań niepożądanych.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości (w razie wystąpienia objawów, takich jak wysypka, świąd, obrzęk skóry i trudność w oddychaniu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem). Rzadko: zaburzenia żołądka i jelit (nudności, wymioty i biegunka), szczególnie podczas stosowania dawek większych niż zalecane.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na benzokainę, chlorek cetylopirydyniowy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, uzależnienie od alkoholu, trudności w oddychaniu, choroby serca.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ze względu na ograniczone dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania nie zaleca się stosowania leku Septolete Plus w okresie ciąży i karmienia piersią