×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Dicloratio gel, 1%, (10 mg/g) żel, 100 g
Dicloratio gel, 1%, (10 mg/g) żel, 100 g
19.49 zł

Dicloratio gel, 1%, (10 mg/g) żel, 100 g

Dicloratio gel, 1%, (10 mg/g) żel, 100 g
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Dicloratio gel (Ratiogel) - Diclofenacum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa diklofenaku

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Medycyna sportowa Reumatologia

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania do stosowania:

Leczenie miejscowe w pourazowych stanach zapalnych ścięgien więzadeł, mięśni, stawów (obrzęk po stłuczeniach, zwichnięciach, skręceniach), w reumatyzmie pozastawowym (zapalenie ścięgien, pochewek ścięgien, kaletek maziowych) oraz w dolegliwościach bólowych i stanach zapalnych w chorobie zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Nałożyć żel na bolące miejsca, pozostawić do wchłonięcia; nie wcierać. Stosować 2-4 g żelu 3-4 razy na dobę. Preparat można stosować w zabiegach jontoforezy.   Należy unikać kontaktu żelu z błonami śluzowymi i oczami. Nie stosować na uszkodzoną skórę lub rany. Preparatu nie należy stosować pod opatrunkiem uszczelniającym. Przed nałożeniem zwykłego opatrunku żel należy pozostawić do wyschnięcia.   Uwaga! Nie zaleca się stosowania żelu u dzieci poniżej 12. roku życia. Ostrożnie stosować u osób z czynną chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby lub nerek, szczególnie w razie konieczności długotrwałego stosowania.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na diklofenak, inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W czasie pierwszych dwóch trymestrów ciąży preparat należy stosować tylko w ściśle uzasadnionych przypadkach. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. W przypadku uzasadnionej konieczności zastosowania w okresie laktacji, nie należy stosować produktu leczniczego na skórę piersi bądź duże powierzchnie skóry, lub długotrwale.

Skutki uboczne:

Często: wysypka, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry). Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry. Bardzo rzadko: wysypka grudkowata, nadwrażliwość, obrzęk naczynioruchowy, reakcje nadwrażliwości na światło, astma. W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie ciała możliwe jest wystąpienie ogólnoustrojowych objawów: zaburzenie czynności przewodu pokarmowego, uaktywnienie choroby wrzodowej, zawroty i bóle głowy, drażliwość, osłabienie.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Opis

Lek Dicloratio gel jest bezbarwnym żelem przeznaczonym do stosowania na skórę.

Skład

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego,
Inne składniki leku to: adipinian diizopropyl, hydroksypropyloceluloza, kwas mlekowy, sodu pirosiarczyn, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę, na bolące miejsca nałożyć cienką warstwę żelu, pozostawić do wchłonięcia. Nie nalezy wcierać.

Działanie

Substancja czynna leku - diklofenak należy do grupy leków, znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

Ze względu na wodno-alkoholowe podłoże Dicloratio gel wykazuje również działanie kojące i chłodzące.

Wskazania

Lek stosowany jest w miejscowym leczeniu:

  • pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów
  • ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich
  • ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na diklofenak lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni.

Działania niepożądane

Niektóre działania niepożądane występujące rzadko lub bardzo rzadko mogą być ciężkie.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych objawów, które mogą być objawami uczulenia, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala: wysypka skórna z pęcherzykami, pokrzywka, sapanie, spłycony oddech lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma), obrzęk twarzy, ust, języka lub krtani

Inne działania niepożądane - mogą wystąpić podczas stosowania leku, są zazwyczaj łagodne, nieszkodliwe i przemijające. W przypadku wystąpienia  wymienionych objawów należy, tak szybko jak to możliwe, poinformować lekarza lub farmaceutę: wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry, wrażliwość skóry na światło słoneczne.

Producent

RATIOPHARM

Ulm, Niemcy
Cechy produktu