Bionect Silverspray, aerozol, 50 ml
40.49 zł

Bionect Silverspray, aerozol, 50 ml

Bionect Silverspray, aerozol, 50 ml
Ostatnia cena produktu
40.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Bionect Silverspray jest pudrowym opatrunkiem w aerozolu do stosowania miejscowego zawierającym sól sodową kwasu hialuronowego i srebro koloidalne.
Dzięki swojej szczególnej postaci wyrób Bionect Silverspary ogranicza wysięk tworząc środowisko sprzyjające naturalnemu procesowi gojenia i stanowi skuteczną barierę dla przenikania mikroorganizmów.

Skład

Skladnik główny: sól sodowa kwasu hialuronowego 0,2%.
inne składniki: srebro koloidalne 2,0%, dwutlenek krzemu, lekki kaolin i n-butan jako gaz nośny (propelent).

Wskazania

Bionect Silverspray jest wskazany do doraźnego miejscowego leczenia niezakażonych uszkodzeń skóry (tj. otarć, zadrapań, pęknięć, rozcięć, drobnych ran pooperacyjnych, oparzeń pierwszego i drugiego stopnia) i do zapewnienia wilgotnego środowiska rany, chroniąc przed nadkażeniem bakteryjnym z zewnątrz.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed zastosowaniem wyrobu należy oczyścić leczone miejsce. Następnie dobrze wstrząsnąć pojemnikiem i trzymając go w pozycji pionowej rozpylić dostateczną ilość pudru, aby przykryć powierzchnię rany. Rozpylać z krótkimi przerwami. Po zastosowaniu preparatu zaleca się przykrycie leczonej okolicy jałowym opatrunkiem.
Stosować raz lub dwa razy dziennie w zależności od stanu klinicznego.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 942 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Bionect Silverspray - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa kwasu hialuronowego srebro koloidalne

Postać:

aerozol

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia Medycyna rodzinna

Działanie :

ułatwia gojenie się ran

Wskazania:

Doraźne miejscowe leczenie niezakażonych uszkodzeń skóry (tj. otarć, zadrapań, pęknięć, rozcięć, drobnych ran pooperacyjnych, oparzeń pierwszego i drugiego stopnia) i zapewnienie wilgotnego środowiska rany, chroniącego przed nadkażeniem bakteryjnym z zewnątrz.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. 1-2 razy dziennie w zależności od potrzeby. Przed zastosowaniem należy oczyścić leczone miejsce. Następnie dobrze wstrząsnąć pojemnikiem i trzymając go w pozycji pionowej rozpylić dostateczną ilość aerozolu aby przykryć powierzchnię rany. Rozpylać z krótkimi przerwami. Po zastosowaniu wyrobu Bionect Silverspray zaleca się przykrycie leczonej okolicy jałowym opatrunkiem.   Uwaga! W kontakcie z wilgotną skórą wyrób przyjmuje kolor zielonkawobrązowy ze względu na typ srebra koloidalnego wchodzącego w jego skład; nie ma to jednak ujemnego wpływu na działanie.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności.   Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Przemijające uczucie pieczenia lub podrażnienia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży stosować po konsultacji z lekarzem.