Aksoderm, maść z witaminą A, 30 g
9.69 zł

Aksoderm, maść z witaminą A, 30 g

Aksoderm, maść z witaminą A, 30 g
Ostatnia cena produktu
9.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Aksoderm - maść do stosowania na skórę.

Skład

1g maści zawiera substancję czynną: 400 j.m. retinolu palmitynianu - witaminy A, oraz substancje pomocnicze: lanolinę bezwodną, wazelinę białą, wodę oczyszczoną

Dawkowanie

Miejscowo. Cienką warstwę maści należy nałożyć na chorobowo zmienione miejsca na skórze i rozsmarować. O ile lekarz nie zaleci inaczej, stosować 2-3 razy dziennie.

Działanie

łagodzi stany zapalne skóry
zapobiega rogowaceniu i łuszczeniu się skóry

Wskazania

Ubytki naskórka i niewielkie uszkodzenia skóry. Ochrona skóry przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (zimnem, wiatrem), w tym po przebytych niewielkich odmrożeniach i oparzeniach I stopnia.

Przeciwwskazania

Nie stosuj:

  • Gdy masz nadwrażliwość na witaminę A lub na którykolwiek ze składników preparatu.  
  • Na otwarte rany i błony śluzowe
  • Gdy stosujesz preparaty o działaniu wysuszającym i ściągającym.

Nie stosować w skojarzeniu z kosmetykami o działaniu wysuszającym i ściągającym.

Działania niepożądane

Reakcje nadwrażliwości. W skojarzeniu z kosmetykami o działaniu wysuszającym i ściągającym może wywołać podrażnienie skóry.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Aksoderm - Retinolum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina A

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

łagodzi stany zapalne skóry zmniejsza rogowacenie

Wskazania:

Nadmierne rogowacenie naskórka, wyprysk, źle gojące się rany, oparzenia i odmrożenia.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Cienką warstwę maści nałożyć na chorobowo zmienione miejsca na skórze i rozsmarować. Stosować od 2 do 3 razy na dobę. Uwaga! Nie stosować na otwarte rany oraz na błony śluzowe. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości. W skojarzeniu z kosmetykami o działaniu wysuszającym i ściągającym może wywołać podrażnienie skóry. Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na retinol. Gdy stosujesz preparaty o działaniu wysuszającym i ściągającym. Nie stosować w skojarzeniu z kosmetykami o działaniu wysuszającym i ściągającym. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.