Imazol plus, (10 mg+2,5 mg)/g, krem, 30 g, tuba
16.99 zł

Imazol plus, (10 mg+2,5 mg)/g, krem, 30 g, tuba

Imazol plus, (10 mg+2,5 mg)/g, krem, 30 g, tuba
Ostatnia cena produktu
16.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zakażenia grzybicze  występuja w przypadku nadmiernego rozwoju grzybów występujących także na skórze zdrowej. Reakcje skórne obejmują pieczenie, świąd złuszczanie naskórka oraz bolesne zapalenie skóry.

Skład

Substancje czynne: klotrymazol, diizetionian heksamidyny. 1 g kremu zawiera 10 mg klotrymazolu i 2,5 mg diizetionianu heksamidyny
Inne składniki: oktylododekanol, woda oczyszczona, dimetykon 350 CST, monoglicerydy i diglicerydy kwasów palmitynowego i stearynowy, polietylenoglikol-5-stearynian stearylu, eter stearylowy makrogolu 20.

Dawkowanie

O ile lekarz nie przepisał inaczej, krem należy stosowac zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • wsmarowac niewielką ilość leku Imazol plus w partie skóry dotknięte grzybicą dwa razy dziennie - rano i wieczorem,
  • rozprowadzić krem nieco poza brzegi obszarów skóry objętych grzybicą.

Na obszar skóry o wielkości równej powierzchni dłoni wystarczy nałozyć około 0,5 cm kremu.
Decydujące dla powodzenia leczenia jest regularne stosowanie kremu przez dostatecznei długi czas. Nie nalezy zaprzestawać leczenia po ustąpieniu zapalenia i innych objawów, lecz kontynuować stosowanie kremu przez co najmniej  3 tygodnie.

Działanie

Połączenie dwóch substancji czynnych, klotrymazolu i diizetionianu heksamidyny powoduje poszerzenie spektrum działania tych klasycznych leków przeciwgrzybiczych. Z tego względu Imazol plus działa skutecznie przeciw dużej liczbie różnych gatunków grzybów, takich jak grzyby strzępkowe, drożdże i pleśnie, a także przeciw większości bakterii chorobotwórczych, takich jak gronkowce i bakterie z rodziny Pseudomonadaceae. To poszerzenie spektrum działania jest sprawą istotnej wagi, bowiem pewne grzybice skóry, np. rodzaje grzybic międzypalcowych stóp zwane potocznie "stopą sportowca", są zakażeniami typu mieszanego, spowodowanymi przez grzyby i bakterie. Także i w tym przypadku Imazol plus zwalcza drobnoustroje chorobotwórcze mogące być przyczyną schorzenia, co nie zawsze ma miejsce w przypadku konwencjonalnych środków przeciwgrzybiczych.

Wskazania

Imazol plus jest lekiem przeznaczonym do leczenia zakażeń skóry spowodowanych przez grzyby (grzybic) podatnych na leczenie klotrymazolem, przy równoczesnym wystąpieniu nadkażenia bakteryjnego, do leczenia którego zalecana jest heksamidyna (np. zakażenia grzybicze umiejscowione między palcami stóp i dłoni zwane grzybicami międzypalcowymi).
 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Imazol plus:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość  (uczulenie) na klotrymazol, diizetionian heksamidyny lub pokrewne substancje czynne (amidyny), lub na którykolwiek  z pozostałych składników leku Imazol plus,
  • na żołądź prącia.

Działania niepożądane

W bardzo rzaskich przypadkach (u mniej niż 1 nan 10 000 leczonych pacjentów) mogą wystąpić objawy podrażnienia, np.: zaczerwienienie, pieczenie lub wrażenie parzenia oraz kontaktowe zapalenia skóry.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Po otwarciu opakowania krem należy zużyć w ciągu 1 miesiąca.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Imazol Plus - Clotrimazolum, Hexamidini diisetionas - zastosowanie i działanie

Skład:

klotrimazol diizetionian heksamidyny

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Grzybice skóry i towarzyszące nadkażenia bakteryjne.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Smarować niewielką ilością leku Imazol plus partie skóry dotknięte grzybicą 1 lub 2 razy dziennie (rano, lub rano i wieczorem). Nałożyć cienką warstwę pasty i wetrzeć w skórę. Z chwilą ustąpienia ostrych objawów po upływie 7 dni, należy kontynuować leczenie przez następne 3 tygodnie, aby zapobiec nawrotowi zakażenia.   Uwaga!  Leku nie należy stosować w obrębie partii skóry leżących w sąsiedztwie oczu. Nie stosować na żołądź prącia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje skórne, takie jak zaczerwienie skóry, pieczenie, parzenie oraz uczuleniowy wyprysk kontaktowy.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadawrażliwść na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy przyjmujesz inne leki o działaniu przeciwgrzybiczym.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie wszystkich preparatów, nawet tych dostępnych bez recepty powinno być skonsultowane z lekarzem.